Nespavost v těhotenství

29.04.20

Dobrý den,

jsem v 5. měsíci těhotenství a již cca měsíc mám výrazné potíže s nespavostí. Je mi 43 let, třetí těhotenství (16 let po posledním…). Jsem jinak zdravá, jen před rokem a půl opakované silné migrény, to naštěstí ustoupilo, mírné bolesti hlavy jsem měla velmi často i před těhotenstvím, v současnosti výrazně lepší.
Hůře spím dlouhodobě, ale nyní usnu na cca 2 hod, pak se vzbudím (kolem 00.00-1.00) a několik hodin nemohu usnout, většinou se mi to podaří až nad ránem (5.00 - 6.00). Cítím neklid v těle, nohách, neustále běhám močit (klidně 20-25× za noc). Zkoušela jsem běžná doporučení: čaje, větrání, nepít večer, meditace, relaxace, procházky v přírodě… Žádný efekt. V lékárně a u lékaře též bez úspěchu, mám napsaný Prothazin, ale zatím jsem si ho nevzala, nechci miminko poškodit. Necítím, že bych byla ve výraznějším stresu. Každý večer doufám, že konečně usnu a vyspím se, že už jsem tak unavená a nevyspalá, ale bohužel…

Předem děkuji za radu, doporučení. M.

MUDr.Lucie Kozáková
06.05.20

Dobrý den, léků na nespavost je více, podle příznaků, které jste popsala bych Vám nyní
doporučila tuto kombinaci:
Rhus toxicodendron 15CH 2×denně 5 granulí a Zincum metallicum 15CH 2×denně 5 granulí

Zincum met.15CH je lék vázaný na recept, může Vám ho napsat praktický anebo jiný lékař.

Držím palce, pokud by léčba do 2 týdnu nebyla úspěšná, klidně se zase ozvěte, Prothazin
v těhotenství určitě není vhodný.

Pokud byste ráda Vaše případné obtíže chtěla řešit pomocí homeopatik podívejte se na praktickou brožuru pro nastávající maminky, která Vám pomůže i s přípravou na porod a období poporodní, kojení, apod.

https://hla-homeopatie.cz/…nor_2018.pdf

S pozdravem Lucie Kozáková

V roce 1997 absolvovala 2. Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze (dříve Fakulta dětského lékařství) a v roce 2000 se atestovala v ORL oboru. Od promoce pracuje jako ORL lékařka v nemocnici v Litoměřicích. Je také absolventkou mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH, členkou Homeopatické lékařské asociace a od roku 2017 lektorkou HLA - ORL modulu, kde učí lékaře používat homeopatické léky v běžné ordinaci dětského i praktického lékaře. Homeopatii využívá ve své každodenní praxi.