Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Nízká váha miminka a pobyt v nemocnici

Nikola0000 se ptá 29.12.16

Dobrý den,

potřebovala bych poradit. Jsem ve 36. týdnu těhotenství. Malý váží 2 kg. Momentálně jsem v nemocnici a říkali, že je zatím vše pořádku, že tu budu, až do porodu. Termín mám koncem ledna, jen mě tu chtějí na pozorování, ale já bych nejradši domů.

Ale je mi blbé se ptát doktorů, aby si nemysleli, že jsem špatná maminka. Klidně budu na kontroly dojíždět každý den, ale nevím, jak dál. Řekli, že kdyby byly komplikace, tak půjdu rodit.

Mám tedy čekat, nebo si říct, že chci domů?

Děkuji za radu

Olga Krajíčková odpovídá 02.01.17

Dobrý den,
na Vaši otázku si musíte umět odpovědět jen vy sama. Neznám okolnosti jako je váš zdravotní stav a stav miminka, jaký důvod nižší váhy miminka předpokládají, co vše potřebují hlídat. Jak daleko bydlíte od porodnice,… Rozhodně pohled lékařů na vás, zda jste či ne dobrá matka, není důvodem zůstávat v nemocnici. Pokud navrhnete každodenní dojíždění na kontroly, třeba nebudou mít problém. Za optání nic nedáte. Jde o to, jak pobyt v nemocnici zvládáte. Může být pro vás tak stresující, a tím vám nemusí prospívat. Každý takovýto pobyt snáší jinak. Pokud je zatím vše v pořádku, jak píšete, určitě bych navrhla individuální program kontrol a pobývat doma. Uvidíte, jaké budou mít argumenty k trvalé hospitalizaci a dle toho bych se rozhodovala.
Přeji hodně štěstí!
 Olga

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.

Reklama


Reklama