Nízké AMH 0,08 - mám šanci otěhotnět z ivf?

240
07.02.20

Dobrý den,

je mi 36 a chtěla bych znát váš názor, jakou mám šanci otěhotnět z ivf. Kvůli nízké AMH 0,08 prý ano, ale šance je nízká a ne prý nulová, ale každopádně určitě do dárkyně vajíček jít nechci. Uvidí se, jak budu reagovat na stimulaci vajíček a přítel má spermiogram výborný, problém je u mne. Chápu věk, ale i tak je to špatné.

Děkuji za odpověď

REPROMEDA klinika
11.02.20

Dobrý den,

hodnota AMH rovna nule je popravdě bohužel velmi negativním prediktorem možnosti přirozeně či po mimotělním oplození otěhotnět.
Je pravdou, že nežli ženy přistoupí k přijetí darovaných vajíček, chtějí svoji vlastní šanci zpravidla vždy zkusit. Chápu Vaše rozhodnutí, uvidíte sama, jak to půjde.
Jinak pokud máte takto nízkou hladinu ve Vašem věku, jedná se o předčasné selhání činnosti vaječníků, není to adekvátní věku. Může to být důsledkem předchozího onemocnění, operace či jiné léčby, nebo také k tomu může existovat dědičná dispozice. Doporučuji v případě, že by se oplození provádělo z Vašeho vlastního vajíčka zcela určitě vyšetřit nosičství mutace ve FMR1 genu, protože ženy s předčasně sníženou hladinou AMH mají zvýšené riziko, že jsou nosičkami této mutace. Onemocnění tzv. Syndrom fragilního X má pak rozsáhlé důsledky na zdraví plodu. Stejně tak by bylo vhodné provést genetické testování embrya na chromosomové vady před zavedením do dělohy.
Pokud byste měla zájem o provedení vyšetření, napište mi na moji mailovou adresu.

Se srdečným pozdravem

MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.
kvesela@repromeda.cz
http://www.repromeda.cz/