Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Noční běsy, zuřivost u 4,5 letého syna.

1pipa se ptá 13.05.18

Dobrý den,

řeším záchvaty zuřivosti u mého čtyř a půlletého syna. Každou noc se budí a buď mě volá nebo křičí. Když přijdu, většinou se přitulí a spí dál. Někdy se ale stane, že mě odhání a postupně začne šíleně řvát. Není to pláč ani obyčejné dětské vztekání. Je to řev z plných plic. Nemůže na něj nikdo sahat ani mluvit, to řve ještě více. Někdy u toho leží, jindy sedí a celé tělo má napjaté, zuří, vzteká se, občas do něčeho bouchne. Ze začátku to vypadá, jako by byl napůl vzhůru, napůl spal. Postupně začíná vnímat víc a víc mou přítomnost a nakonec, až se vyřve, natahuje ke mě ruce a chce jít ke mně, přitulí se, občas ještě trošku pláče.

Když jsem se ho ptala, proč tak šílí, říkal, že se mu zdá škaredý sen a on ho nemůže vyhnat z hlavy. Občas je ale i vzteklý, když je vzhůru. Minule odběhl do kuchyně a řval a dupal nohama. Vypadá to, že už pak sám neví, jak to zastavit. Vzteklost jsme u Pepíka řešili už dříve, většinou v noci ho popadaly vzteky, utekl do obýváku a zuřil. Nebylo to ale takhle intenzivní a odeznělo to. Když mu byly dva roky, přestěhovali jsme se a dvakrát mi při pláči omdlel. Navštěvovali jsme neurologii, kde vyloučili epilepsii a bylo nám sděleno, že má afektivní záchvaty. Teď už asi měsíc se opět v noci budí a zuří. Někdy to zvládneme, lehnu si vedle něj, pomazlíme a ono to odezní, jindy je to horší.

Minulý týden takhle hrozně začal zuřit i odpoledne a řval a řval a řval. V tu chvíli nepomůže dát na zadek, opláchnout studenou vodou ani nic jiného, všechno ho rozzuří ještě více. Ráno po spaní má většinou taky problémy se špatnou náladou. Většinou nechce mluvit, jen ukazuje, co chce, a děla skřeky. Až když se úplně probere, začne fungovat.

Jinak je zdravý, chytrý kluk, hodně upřený a trucovitý. Rozmazlovaný není. Má ještě sedmiletého bráchu, na kterého občas žárlí. Když byl miminko, prodělal sepsi, kdy byl často v nemocnici a musel užívat dlouhodobě antibiotika. Tehdy jsem mu začala dávat Drags Imun, který mu hodně pomohl.

Můžete mi, prosím, poradit, zda by tady mohly pomoci Bachovy esence a které byste doporučila?

Děkuji, s pozdravem

Petra

Lída Salemová odpovídá 15.05.18

Dobrý den, Petro,

děkuji za dotaz.

Určitě nedoporučuji ve chvíli kdy probíhá záchvat používat tělesné tresty nebo věci typu studená voda nebo sprcha. Někdy to může záchvat i zastavit, ale za vysokou cenu - vytvoření bloku nebo přímo i traumatu.

Bachovy esence by tu určitě mohly pomoci.
Vzhledem k tomu jak jsou stavy vyhrocené, je tu nepochybně potřeba směs na míru na základě důkladné konzultace. Můžete se mi ozvat, konzultace je možná osobně v Praze i po emailu nebo telefonu/Skypu.

Je potřeba se tam také podívat jestli není příčinou něco dalšího.
Např. nějaké napětí okolo syna (děti jsou velmi citlivé, leccos si na sebe lehce „naberou“).
A je potřeba také podívat se jestli tam není nějaká příčina fyzická (přebytek v některém orgánu, blokáda v energetickém toku apod.). Opakované silné afektivní záchvaty můžou mít i fyzickou příčinu (a také fyzické následky).

Co můžete udělat teď hned:

  • podívat se jak Vy sama nebo partner pracujete se vztekem nebo obecně s emocemi
  • ukázat synovi, že vztek není dobré držet uvnitř, je dobré ho pustit ven, ale ne na někoho. Syn je už trošičku větší, tedy možná bude už moci i sám něco navrhnout, jak by chtěl vztek pustit ven. Např. skákání na místě - roztrhat noviny/časopis - bouchat polštářem o zem nebo pěstí do polštáře - případně i zvážit vybití do boxovacího pytle.


Tohle jsou jen pomocné věci, ale syn potřebuje vědět, že vztek je přijatelná emoce, jen se s ní potřebujeme naučit zacházet.
Pokud se vrací často a je hodně silný, Bachovy esence by tu byly velmi vhodné. Mám s nimi výbornou zkušenost.

Hezký večer,

Lída Salemová
Bachova terapie – na míru, Rodinné konstelace, Biodynamické masáže, EFT uvolnění emočních bloků, Bylinná medicína, Ušní akupunktura

774 028 777
lida@bachovky­praha.cz
FB: Bachovky Praha – Ludmila Salemová
www.bachovkypraha.cz
Skype: ludmilasalemova

-

Lída Salemová
Bachova terapie, Rodinné konstelace, Kraniosakrální terapie, Biodynamické masáže, EFT – uvolnění emočních bloků, Čínská medicína a výživa těla.
774 028 777
lida@bachovky­praha.cz
FB: Bachovky Praha – Ludmila Salemová
www.bachovkypraha.cz
Skype: ludmilasalemova

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.