Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Období vzdoru - bylinky, homeopatika

Calendulka se ptá 31.01.19

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jestli znáte nějaké bylinky či homeopatika pro období vzdoru. Dcera bude mít v červnu 3 roky a občas nás trápí záchvaty vzteku, kdy sebou mrští na zem, kope nohama, křičí a často se i škrábe např. do rukou či do obličeje. Momentálně má kvůli svým záchvatům celý obličej poškrábaný.

Záchvaty mívá nejčastěji při oblékání. Od malička se nerada obléká. Taky si ráda oblečení vybírá sama a vadí jí, když jí něco zákážu - např. krátký rukáv v zimě. Kvůli tomu je schopná ztropit scénu. I když se jí samozřejmě snažím vysvětlit, že v takovém tričku by jí byla zima, tak někdy si bohužel neumí pomoct.

Nejvíc mě mrzí, že si při záchvatech sama ubližuje. Někdy to dokonce vypadá, že z toho řevu začne i zvracet - začne se jakoby dávit.

Předem děkuji moc za jakoukoliv radu.

Mgr. Pavla Hájková odpovídá 06.02.19

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz.

Domnívám se, že ideálním řešením Vámi popisované situace nejsou bylinky ani homeopatika.

Dcerka prochází obdobím vzdoru, což je přirozený proces, který dle mého názoru není potřeba „tlumit, upravovat“ bylinami či homeopatiky.
Naopak bych doporučila vyhledat šikovného psychologa, psycholožku, který se zabývá dětskou nebo vývojovou psychologií a dcerce i Vám pomůže tyto náročnější situace lépe zvládnout.

Hodně zdaru a trpělivosti,

Mgr. Pavla Hájková
klinická naturopatie
nutriční poradenství
fytoterapie
 www.prirozenekezdravi.cz

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.