Od kolika let posilovna?

352
02.08.18

Dobrý den,

moje příbuzná chce začít chodit do posilovny, je jí 14 let. Postavu má hezkou, ale je samozřejmě nespokojená. Ráda ji tam vezmu, ale zároveň si říkám, aby tam v raném věku nechytla nějaké špatné návyky nebo to nepůsobilo na její psychiku spíš opačně.

Děkuji za jakoukoliv radu, odkud to vzít.

Tým Nenudím se
11.08.18

Dobrý den,

bohužel Vám nemohu říct, jestli může chodit do posilovny, protože bych ji musel vidět a znát její historii, jak sportovala a podobně. Varianta je, zajít do posilovny a zeptat se trenéra, aby řekl, jestli je posilovna pro ní vhodná nebo ne.

Můj osobní názor je, že ve 14 by bylo lepší, aby běhala venku, tancovala nebo cvičila jógu, zumbu a pod. Posilovat by stejně měla ideálně s vahou svého těla, takže činky a stroje by v posilovně ani nepoužila.

A špatné (pohybové) návyky bohužel pochytit může a můžou být fatálnější, než například špatný styl běhu. Proto bych doporučil trenéra, což samozřejmě není samospásné, chce to profíka.

Mě pomáhalo si vždy uvědomit, co bych při tom cviku měl posílit a cítit. Pokud jsem pak během cvičení cítil jinou partii, než bych měl, byl to signál, že něco dělám špatně.

Doufám, že najdete jinou cestu a posilovnu odložíte nebo najdete kvalitního trenéra, který ji naučí zdravě cvičit.

Tomáš Kavka

Tým Nenudím se
info@nenudimse.cz
www.nenudimse.cz