Odmítá prso, nemá stolici

14.05.19

Dobrý den,

syn mi posledních pár dní odmítá prso. Je plně kojený. Přes den kojíme každé 2 hodiny, říká si pravidelně, avšak když ho přiložím, vydrží sát třeba jen 3 minuty a pak pláče a nepomůže jiná poloha ani druhé prso. Když ho uklidním, odříhne a už se usmívá. Už asi i tři dny neměl stolici.

Může ho bolet bříško?

Plyny odchází krásně. 22. 5. 2019 mu budou 4 měsíce.

Moc děkuji

Denisa R.

Dvořáková Jana
17.05.19

Dobrý den,
ano může ho bolet bříško. Píšete, že si odříhne a usmívá se. Pokud je i poté nadále spokojený, prospívá, má za den až 8 mokrých plen, tak se zkuste podívat na Váš jídelníček. Neudělala jste v poslední době nějakou změnu?
Stává se, že miminka se takto chovají když nejsou spokojené s tokem mléka. Pak právě pomáhá přiložení k druhému prsu, ale píšete, že už nechce.
Mléka je asi dost. Přesto bych ani tuto možnost úplně nevylučovala a v následujících dnech více sledovala prospívání miminka, počet mokrých plen, jak se chová, když mu stlačením prsu pomůžete dostat více mléka, případně jak by reagoval na dokrmení odsátým mlékem lžičkou nebo z kalíšku. Zkrátka
zkusit, jestli má po kojení ještě hlad. Pokud by delší dobu nekakal, může to u kojeného dítěte být. Bude-li mu to ale dělat větší problémy, může jednorázově pomoci rourka. Miminko by si na to ale nemělo zvyknout. Jinak pomůže nahřívání bříška, cvičení - přitahovat nožičky k bříšku, úlevová poloha klubíčko apod. Přeji, ať je vše zase brzy v pořádku, Jana Dvořáková