Odrážedlo pro 5leté dítě?

babinkaIlona
11.10.14

Dobrý den,

pořád nebyl čas učit vnučku jezdit na kole, nějak jsme to zaspali a teď přemýšlíme jak na to. Existuje odrážedlo i pro 5leté dítě? Všude mi říkají, že ne. Vnučka už váží 22 kg, takže držet kolo i s ní je dost těžké. Co nám, prosím, poradíte?

Děkuji,
Ilona

Ing. Eva Slejšková
13.10.14

Dobrý den,

vím o 2 odrážedlech, která by mohla být vhodná, o ničem dalším na trhu nevím.

Jedním je odrážedlo Puky XL, které má sedátko od 41 cm a mám zkušenost, že na tom stačí děti ještě v 6 letech. A ten 1 rok by byl dostatečný, aby se rovnováhu naučila.
Odrážedlo je o něco větší, než ostatní odrážedla, má větší rozsah posouvání sedla a při tom pořád dobrou váhu kolem 5 kg. Má i stupátko dole na odkládání nohou a dobře se na něj dětem nasedá.

Druhou variantou by mohlo být odrážedlo Strider bike XL, které se ale trochu hůře shání. Záleží, jak je vnučka vysoká, tohle je doporučováno od 6 let, má kola vel. 16´, sedátko nejníž je na 45 cm, doporučila bych tak od 110 cm výšky. Je pro děti, které styl ježdění na odrážedle tak baví, že už třeba jezdí na kole a zároveň na tomto odrážedle nebo se v zahraničí hojně využívá pro handicapované děti, kterým pohyb na odrážedle moc pomáhá.

Změřte u vnučky rozměr od rozkroku dolů, když bude stát mírně rozkročená a porovnejte s údajem rozsahu posouvání sedla. U toho Puky XL by to ale mělo být v pořádku, na tom jezdívají děti cca od 3,5 či 4 let.

Přeji hezký den, v případě potřeby se na mě klidně obraťte,
Eva Slejšková

Ing. Eva Slejšková
www.neobycejne.cz