Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Otěhotnění pomocí hormonů

milli21K se ptá 07.03.19

Dobrý den pane doktore,

obracím se na vás s prosbou.

V říjnu 2018 jsem měla poslední dávku Depoprovery, v lednu jsem už na další nešla, rozhodli jsem pro další miminko. Můj teď už bývalý lékař mi stále tvrdil, že je vše v pořádku a že mám jen sliznici nízkou 3 mm a říkal, že se časem vše spraví. Rozhodla jsem se proto, že vymemin lékaře.

Po dohodě teď s novým doktorem jsme nasadili hormony Duphaston a Estrimax. Beru jen jednu tabletu denně. Dupahaston jsem teď 1. března vysadila a měla dojít menstruace, ale zatím nepřišla. Další mám začít brát 13. 3. po dobu 15 dní a poté zase vysadit, a pokud nepřijde ani pak menstruacem tak udělá vyšetření a popř. zjistí, zda nejsem těhotná. Pokud ne, nasadí jinou léčbu. Estrimax beru bez přestání. Užívám k tomu i vitamíny na podporu, které lékař jen schvaluje – jedna se o Inofolic Combi a Drmek.

Má otázkaa zní: Je možné, že se mi pomocí hormonů podaří otehnotnět?

Děkuji moc za vstřícnou odpověď s pozdravem Hanka

Jiří Škultéty odpovídá 07.03.19

Dobrý den,

problém Depo-provery je, že návrat fertilní funkce může trvat až 18 měsíců. Hormony, které nyní užíváte, jsou pouze podpůrné a neumí „nastartovat“ ovulaci, kterou evidentně nemáte. Tedy pokud chcete mít vyšší šanci na otěhotnění, tak je vhodné ovulaci vyvolat a to se dělá jinými hormony, nebo případně rovnou v IVF centru. Budu Vám držet palce!

MUDr. Jiří Škultéty
www.jstmedical.cz

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.