Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Podepsání smlouvy a následná změna

pepan1000 se ptá 28.11.17

Dobrý den,

rekonstruovali jsme koupelnu a zadali jsme to firmě. Mám smlouvu. Došlo k předání díla. Bohužel mojí blbostí jsem ji podepsal. Je v ní napsáno, že je bez vad a nedodělků. Řemeslník řekl, že to opraví i s topným žebříkem, který teprve přijde a já mu zaplatím zbytek peněz. Ale po podepsání jsem si uvědomil, že neodečetl cenu za prodlení, tak jsme se dohodli, že mu zbytek peněz nezaplatím a že to dodělá, což bohužel on nechce.

Co s tím? Mám jinou šanci, než ho prosit, aby to dodělal dle smlouvy?

Moc děkuji

Pepa

Mgr. Petr Novák odpovídá 06.12.17

Dobrý den,

bohužel v případě, že jste podepsal při převzetí díla doložku o bezchybnosti a úplnosti, tak máte v tomto ohledu svázané ruce a jediná cesta, jak se vyhnout závaznosti této doložky je domluva.

Ovšem s ohledem na onu cenu za prodlení (pokud se jedná o smluvenou slevu či smluvní pokutu například): pokud ono prodlení vzniklo u díla samotného (bez topného žebříku) již předtím, než bylo dílo předáno (tedy se nejedná o situaci, kdy počítáte s tím, že než nainstaluje topení, tak už bude v prodlení), tak by předávacím prohlášením Váš nárok z prodlení nemusel být dotčen a dal by se využít jako motivace protistrany k domluvě.

Bohužel k přesnějšímu zhodnocení situace nemám dostatek informací, a proto je má odpověď pouze značně obecná.

Mgr. Petr Novák, právník, www.vasenaroky.cz

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.