Podpora imunity u malých dětí

92
29.10.19

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jak můžu nejlépe podpořit imunitu svých dětí?

Pomohou v tomto ohledu například nějaké sirupy, multivitamíny nebo jen stačí jen jíst víc ovoce?

Děkuji za odpověď,
LC

Mgr.Lucia Kulichová
01.11.19

Dobrý den,

děkuji za váš dotaz. Posilování imunitního systému je zapotřebí zejména na jaře a na podzim, kdy náš obranný systém ohrožují viry, bakterie, tedy v období zvýšeného výskytu chřipek a nachlazení. Děti ve školách a v školkách neustále čelí právě v tomto období rozličným patogenům, nečistému ovzduší, málo větraným prostorům, což nijak nepřispívá jejich imunitě. V první řadě je nezbytné k posilování imunity zařadit dostatek pohybu a čerstvý vzduch (větrat), pestrou stravu s dostatkem vitaminů, převážně vitaminem C a vitaminem D. Ovoce a zelenina jsou výživově chudé a nenajdete v nich denní pokrytí důležitých vitaminů C, D a A. Dle předpokladů je to pouze do 10% denního doporučeného příjmu. A v tomto případě je nutné doplňovat potřebné vitaminy a minerály z jiných zdrojů.
K posílení imunity vám z doplňků stravy vám můžu doporučit například Barny´s Kolostrum s beta-glukany s komplexním složením a obsahem antioxidantů vitaminem C, selenem a zinkem.
Bovinní kolostrum neboli mlezivo pochází z úplně prvního dojení a je zdrojem mnoha životně důležitých látek (imunoglobuliny, cytokiny,…), které podporují vznik specifické imunity. Kolostrum je bohaté na imunoglobuliny, což jsou specifické látky bílkovinného původu. Jsou součástí humorální imunity, které využívá organizmus k reakci se specifickými strukturami virů, bakterií a toxinů aby je rozpoznal a zneškodnil. Další důležitou látkou jsou imunoglukany, konkrétně beta-glukany. Jedná se o přírodní látky s protizánětlivým, antioxidačním a regeneračním účinkem, které dokážou ovlivnit imunitu jak vrozenou tak získanou. Je určen pro děti od 3 let, jedná se o kapsle s možností vysypat obsah kapsle na lžičku a pořádně je pak zapít. Doporučené dávkování je od 3 let 1× denně 1 kapsle a od 6 let 2× denně 1 kapsli. Dospělí užívají 3-4× denně 1 kapsli nalačno.
K doplnění vitaminů a minerálů je vhodný Multi-sanostol ve formě sirupu. Jedná se o léčivo a obsahuje vyvážené množství 9 důležitých vitaminů a vápníku k přirozenému vývoji dítěte a posilování obranyschopnosti. Je vhodný již od 1. roku věku dítěte. Dále v lékárně můžete zakoupit různé doplňky stravy ve formě sirupu, tablet, žvýkacích tablet, bonbonů s obsahem důležitých vitaminů a minerálů obohacené o extrakty z rakytníku, hlívy ústřičné, které přispívají k správnému fungování imunitního systému určené pro děti od 3 let. Pěkný den!

Mgr. Lucia Kulichová
https://www.barnys.cz