Podzimní boty pro první krůčky

Dobrý večer,

ráda bych znala Váš názor na boty Superfit a Bubblesgammer. Jsou vhodné pro první krůčky? Nebo jaká jiná značka je vhodná? Synek začal chodit před týdnem, tak se zatím učí. Mám v plánu koupit obuv celoroční kotníčkovou a na zimu pak sněhule.

Chápu správně, že pokud má nohu dlouhou 12 cm a tedy číslo 20, tak díky nadměrku by měl mít o až 15 mm víc, a tedy číslo 22/23? Široká asi 5 cm. Nebude mu pak bota padat?

Dále bych ještě chtěla vědět jaké boty konkrétně na doma, až se plně rozchodí? Všude máme linoleum a krásně teplou podlahu. Poradíte konkrétní značku? Zatím má protiskuzové ponožky, ale předpokládám, že ty vhodné nebudou.

Předem velice děkuji za odpověď.

Dobrý den,
na značku Bubblesgammer Vám bohužel neumím nic odpovědět - nemám s ní žádné zkušenosti.

Zato značku Superfit na 99% doporučuji. Je ale vhodná jen na úzké nohy.
Především se řidte měkkostí obuvi. K těm měkčím patří například ještě Ricosta, DDSTEP…ale nyní již změkčuje první capáčky i řada jiných firem.

První boty je hazard kupovat přes internet.. je lépe zajít do specializované prodejny, kde Vás pořádně proměří a vyberou tu správnou velikost a šíři.
Pokud nakupujete přes internet, pak si prosím musíte být velmi jistá délkou chodidla (dítě musí stát a vy tu nohu musíte dobře obkreslit) pak změřit. Nadměrek k tomu má být takový, jak má dítě tlustý palec. Není to vždy 10-15 mm, je to individuální. Tlouštku palce změříte svým prstem a ten pak nastavíte jako nadměrek. (těžko se to popisuje). Šíři také změříte tím obkreslením, ale bohužel stélka v botě Vám neukáže šíři boty. Je vždy užší než podešev.
A ptát se na velikost je zbytečné… každá firma to čísluje jinak.
Nejlépe je se o vhodnosti velikosti přesvědčit stoupnutím na vyndavací stélku z boty. A pak pohledem na obutou nohu dítěte, zda se mu u paty nevyzouvá.

U prvochodců nebývá nadměrek tak velký - děti pak zakopávají.

Na doma zvolte prodyšnou obuv, vybírat můžete ze značek Superfit, Fare, Befado, Ciciban..jsou to perforované boty z kvalitní textílíí. Ale zase záleží na šiři chodidla a výšce nártu. Domácí obuv musí padnout skoro přesně, když je větší, tak se vyzouvá.

Eva Žáková
www.bota-bota.cz
222 98 89 80
info@bota-bota.cz