Poradna dentální hygienistky

Zeptejte se na jakékoliv téma z oblasti ústní hygieny a dentální péče. Ráda vám poradím a pomohu s nejasnostmi ohledně péče o vaše zuby.

V období těhotenství se velké množství žen potýká s problémy a vznikem onemocnění zubů a dásní. S čímž se setkávám ve své praxi dnes a denně. Krvácení dásní nebo kazivost zubů má v drtivé většině spojitost s nedostatečnou nebo nevyhovující ústní hygienou.

Nedostatečná nebo nevyhovující péče o zuby, a to nejen v průběhu těhotenství sebou přináší řadu problémů – a to nejen u těhotných žen.

I v období těhotenství je nutné věnovat pozornost prevenci zubního kazu, zánětů dásní, závěsného aparátu a řádně provádět zubní hygienu. Důležité je také (budoucí) maminku informovat o výživě a správné péči o první zoubky dítěte.

Mým cílem je pomoci vám pochopit význam slova prevence v oblasti stomatologie a také vám pomoci s nejasnostmi, které se týkají péče o dutinu ústní u vás i vašeho dítěte.
Navštívit můžete také moje webové stránky www.dhpavlapilneyova.cz

Pavla Pilneyová, DiS.

Za svou dosavadní praxi jsem nasbírala cenné zkušenosti v oboru stomatologie (parodontologie, ortodoncie, implantologie apod.). Neustále se vzdělávám, pravidelně se účastním školících akcí a praktických workshopů. Jsem držitelem osvědčení o výkonu povolání, bez odborného dohledu. Působím jako člen prezidia Asociace dentálních hygienistek. Podílím se na publikaci odborných článků a aktivně přednáším pro laickou i odbornou veřejnost. Ztotožňuji se s názorem, že dentální hygiena nesmí bolet a musí být provedena šetrně, ale pečlivě. „Nemusíte si čistit všechny zuby, stačí jen ty, které chcete zachovat.“