Poradna pro funkční řešení diastázy břišních svalů

O SYSTÉMU COREYOGA

Systém COREyoga je ucelený koncept pro nalezení rovnováhy tělesné (svalově-fasciální) i mentální (psychosomatické), podporující zdravé držení těla a dech, aktivující hluboké svalové struktury. Prolínají se v něm prvky jógy, pilates, rehabilitačního cvičení a pohybové principy z tuzemska i zahraničí. V různém poměru se vám dostane informací, cvičení, dechové aktivace, relaxace a také meditace ve smyslu procesu vnímání svého těla. Pomáhá všem, kteří se snaží nalézt příčinu svého problému (ať už vizuální nespokojenosti, tělesného omezení či bolesti). Zatočíte zejména s rozestupem břišních svalů, odstraníte bolesti zad a zaktivujete pánevní dno. A protože funkční pohyb je celodenní záležitost, nikoli otázka jednorázového cvičení, naučí vás používat tělo zejména při běžných denních činnostech. Systém COREyoga přináší radost a zdraví ženám plánujícím miminko, těhotným a maminkám. Teoretická i praktická doporučení systému COREyoga vycházejí ze zásad celostního přístupu, jsou prověřeny časem a pomohou vám v začátcích změny životního stylu.

Jak vám mohu pomoci

Jsem certifikovaná lektorka zdravého pohybu, jógy, spirální dynamiky se zaměřením na ženy před otěhotněním, těhotné a rodičky. Jako žena, několikrát těhotná a s mnohými tělesnými výzvami věřím, že se dokážu vcítit do vašeho aktuálního rozpoložení. Každé tělo vypráví osobní příběh své minulosti a já se pokusím vám nastínit možnosti pro jeho přepsání, přejete-li si tělo esteticky krásné, funkční a zdravé. Motivace ke změně životního stylu je zásadní, společně to zvládneme!

Co je mým hnacím motorem?

Chci udělat „diastáze“ takovou osvětu, jakou si tento zdánlivě kosmetický problém zaslouží. Je s podivem, kolik lidí má kvůli diastáze (či nefunkčnímu svalstvu středu těla) zdravotní problémy a nemohou se dovolat odpovědí a pomoci. Je s podivem, že se u nás diastáza řeší téměř výhradně operativně a neprodleně po diagnostice. Vyzkoušela jsem mnoho technik, cviků, a když jsem se naučila rozeznat, jaký pohyb je pro tělo vhodný, uzavírala jsem rozestup svalů o centimetr za měsíc! Jde to pomalu, ale jde. A i když se diastáza neuzavře úplně, můžete si vybudovat pevný ochranný krunýř z vašeho hlubokého svalstva tak, že vaše břicho bude ploché, pevné, chránící své útroby a zamezující všem souvisejícím patologiím.

Maminky odcházejí z porodnice informované o základní péči o miminko, ale velmi často neinformované o základní péči o sebe – jak ležet, sedět, stát, hýbat se, nosit miminko, shýbat se pro miminko, jak pečovat o své břicho, jak cvičit, kdy začít cvičit, jak vyšetřit diastázu, čemu se vyhnout nebo koho při podezření na nefyziologický stav vyhledat.

Střed těla je tak důležitá část našeho těla. Ukrývá pro život nezbytné orgány, vytváří posturu našeho těla, vychází z něj veškerý pohyb… A nejen ženy, ale i muži a děti by měli znát základní pravidla vedoucí ke krásnému, zdravému a uvolněnému tělu.
Chcete se diastázy zbavit jednou provždy?

Tady jsou tři schůdky k úspěchu:

 1. Informovanost – vím, jak pracovat se svým tělem.
 2. Přístup k problému – miluji/respektuji své tělo, protože mi dalo děti.
 3. Motivace – rehabilitaci/cvičení beru jako součást zdravého životního stylu a zakomponuji ho nenásilně do denního režimu.

Zcela unikátní a komplexní publikace na českém trhu vás naučí pracovat s tělem i myslí, aby se diastáza začala stahovat a nikdy se již nerozšířila. A co vás v knize Diastáza čeká?

 • Nejnovější vědecké výzkumy a poznatky ze světa fyzioterapie, sportu a psychologie.
 • Hledání příčiny problému – efektivní řešení následků.
 • Spousta AHA! momentů, tipů, triků a vychytávek.
 • Zábavná forma čtení, podrobné ilustrace.
 • Deník na 6 týdnů – uzpůsobeno i pro vytížené maminky s dětmi.
 • Místa pro vpisky hodnocení, vjemů a pocitů.
 • Inspirace osobními příběhy, týdenní úkoly a zamyšlení.
 • A hlavně PRAKTICKÉ UKÁZKY!

Více informací o knize naleznete na stránkách www.coreyoga.cz/kniha-diastaza »

Anna Nováková

Certifikovaná lektorka zdravého pohybu, jógy, spirální dynamiky se zaměřením na ženy před otěhotněním, těhotné a rodičky. Zakladatelka a lektorka COREyogy – cvičebního programu, který podporuje zdravé držení těla s aktivací hlubokého stabilizačního systému. Autorka vzdělávacích programů a unikátní knihy Diastáza.

Odpovídá: Anna Nováková

Nově zodpovězené otázky v poradně

Kdy začít s cvičením po porodu? Anonymní 02.09.21