Poradna pro řešení zdravotních obtíží přírodní cestou

Pavla Hájková se věnuje klinické naturopatii, západnímu směru celostní přírodní medicíny, který propojuje znalosti a tradice přírodního léčitelství se znalostmi západní medicíny a s nejnovějšími poznatky klinického výzkumu v oblasti nutriční a bylinné medicíny. Hlavními pilíři klinické naturopatie, které Pavla využívá, jsou tedy klinická nutriční medicína (léčba stravou) a západní fytoterapie (léčba bylinami).

Nabízí tak nejen úlevu od současných příznaků přírodní cestou pomocí práce s jídelníčkem, přírodními doplňky stravy, bylinami, nebo případně spolupráce s dalšími odborníky, ale především hledání potenciálních příčin nemoci a postupnou práci na odstranění spouštěčů a mediátorů (podporovatelů) obtíží. Kromě zdraví fyzického bere v úvahu také složku zdraví mentálního, emočního a spirituálního.

Klinická naturopatie tak za pomoci čistě přírodních metod s prokázanou účinností a bez farmakologických léků dokáže efektivně řešit široké spektrum zdravotních problémů, jako jsou například trávicí potíže, alergie, potravinové intolerance a přecitlivělosti, astma, ekzémy, mykózy, gynekologické potíže a neplodnost, vysoký krevní tlak, diabetes, oslabený imunitní systém, autoimunitní onemocnění, poruchy štítné žlázy a jiné, včetně dlouhotrvajících chronických zdravotních problémů vyčerpávajících tělo i psychiku.

Více informací o Pavlině praxi naleznete na www.prirozenekezdravi.cz a o oboru klinická naturopatie na www.naturopati.cz.