posílení imunity u dětí

20.11.19

Dobrý den,

mám 2letou dcerku a 10letého syna. Chtěla jsem se zeptat, jestli by jste nám doporučila nějaké vitamínky na imunitu a něco na detoxikaci? Mám strach z rakoviny u dětí (to ke můj strašák☹️) tak bych jim chtěla prospět. Dcerce jsem koupila probiotika, babyimun sirup s hlívou a rakytníkem a multisanostol a dáváme vViganto. Synovi hlívu v tabletách. Ale děsí mě ta chemie v tom☹️

Prosím poradíte nám něco?

Děkuji moc s pozdravem Karolína

Mgr.Lucia Kulichová
27.11.19

Dobrý den,
děkuji za váš dotaz. Myslím, že by jsem vám neporadila lépe a vybrala jste pro vaše děti to optimální léčiva i doplňky stravy. Dle vašeho popisu děláte vše potřebné co můžete. Zmiňujete se o strachu z civilizačních chorob, ale tento strach má asi každá maminka. A v některých případech ani dostatečná doplňková terapie (výživa) nezaručí že dítě neonemocní některou z civilizačních nemocí.
V tomto chladnějším a zimním období je nejdůležitější vitamin D (u vás Vigantol), který přispívá k růstu a k správnému stavu svalů, zubů a kostí a k podpore imunitního systému. Neméně důležité jsou probiotika, které osídlí střevní mikroflóru správnými bakteriemi a když jsou zdravé střeva, je zdravý celý člověk.
Snažte se do jídelníčku zařazovat více ovoce a zeleniny, i když dobře víme, že tam toho mnoho nenajdeme. Omezit průmyslově vyráběné cukrovinky s vysokým obsahem cukrů, tuků, olejů.
Mnozí výrobci se snaží vyrobit kvalitní doplňky stravy bez přidaných látek, barviv, cukru, konzervantů. Ale bohužel někdy to nejde, tak alespoň se snaží je omezit nebo zaměnit pro organismus vhodnější.
Mohla bych vám ještě doporučit doplněk stravy pro celou rodinu Kolostrum s beta-glukany s obsahem antioxidantů vitaminem C, selenem a zinkem.
Bovinní kolostrum neboli mlezivo pochází z úplně prvního dojení krav z otevřeného chovu a je zdrojem mnoha životně důležitých látek (imunoglobuliny, cytokiny,…), které podporují vznik specifické imunity. Kolostrum je bohaté na imunoglobuliny, což jsou specifické látky bílkovinného původu. Jsou součástí humorální imunity, které využívá organizmus k reakci se specifickými strukturami virů, bakterií a toxinů aby je rozpoznal a zneškodnil. Další důležitou látkou jsou imunoglukany, konkrétně beta-glukany. Jedná se o přírodní látky s protizánětlivým, antioxidačním a regeneračním účinkem, které dokážou ovlivnit imunitu jak vrozenou tak získanou.
Minerální látka selen, kterého zdrojem sú inaktivované kvasnice obohacené selenem, jsou produkované mikroorganizmy Saccharomyces cerevisiae. Táto forma selenu se jmenuje selenometionin a považuje se za organickou formu selenu. Je určen všem pro podporu imunitního systému, osobám se zvýšenou potřebou vitaminu C.
Je vhodný pro děti od 3 let, má totiž výhodu, že se obsah kapsle dá vysypat na lžičku a pořádně je pak zapít. Doporučené dávkování je od 3 let 1× denně 1 kapsle a od 6 let 2× denně 1 kapsli. Dospělí užívají 3-4× denně 1 kapsli nalačno. Hodně zdraví přeji!

Mgr. Lucia Kulichová
https://www.barnys.cz