Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Poslíčci v 30. týdnu těhotenství

DiankaDee123 se ptá 01.12.17

Dobrý den,

jsem ve 30. týdnu těhotenství a začali mi v týdnu strašné bolesti. Nejdřív začaly v podbřišku jako při silné menstruaci a pak jsem cítila jako by mi miminko tlačilo dolů a šlo to do velkých bolestí. Jakoby velké píchnutí, které trvalo třeba 2 minuty. Kdy mi při tom tvrdlo i břicho.

Měla jsem od 4. měsíce až do teď problémy s kvasinkami atd., na které mi dali antibiotika a je pravda, že mě kvůli tomu dost bolelo břicho, ale to ustalo. Prášky jsem dobrala a tady to je úplně jiná bolest. Nejsem v ČR, ale v UK a tady mi na to vždy jen řeknou, že to nic není, zkontrolují čípek a řeknou, že otevřená ještě nejsem. Ani co se týče ultrazvuku, tak tady už od 5. měsíce nedělají. Tudíž nevím, co se děje, jelikož jsem prvorodička.

Myslíte že by to mohli být třeba poslíčci? Že by se blížil předčasný porod? Jelikož rodově to máme tak, že vždy porodily předčasně.

Předem děkuji za odpověď.

Přeji hezky den

Porodní asistentky odpovídá 04.12.17

Dobrý den, těžko radit, když Vás nevidím, Ve třicátém týdnu bolestivé tvrdnutí břicha normální není. Může se stávat, že bolestivě táhnou vazy u zvětšující se dělohy. Pokud Vás vyšetřili vag. a nebyla progrese nálezu, zdá se vše v pořádku, přesnější by bylo udělat ultrazvukem tkzv. cervikometrii. Můžete zkusit užívat magnesium, o dávkování se porďte s lékařem.

Krásný den

Katka

Kateřina Meeganová, Dis.
Bc. Vladimíra Toplaková

tehotenskaporad­na@gmail.com
www.vase-porodni-asistentka.cz

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.