Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Práce na směny a hubnutí

xjuklickova se ptá 26.05.14

Dobrý den,

nikdy jsem nebyla hubená, ale postupně se mi vplížilo několik desítek kil navíc.
V roce 2012 jsem z nenadání přibrala asi 10 kilo. Nejsem si vědoma nějaké změny, ale zase jsem začala mít pravidelný menzes a otěhotněla jsem, takže v červnu jsem vážila 86 kilo. Po porodu jsem byla na stejné váze, za celé těhotenství jsem nabrala 10 kilo.

V lednu 2014 jsem potratila a od té doby jen rostu. Nyní mám 90 kilo a nejde to dolů. Pracuji na směny, jsem zdravotní sestra na ARO. Jím po třech hodinách, dopoledne ovocné svačiny, večer spíš bílkoviny a zeleninu a malé dávky sacharidů. Dle rad, že jím málo, jsem se registrovala na STOBklubu, kde mi server spočítal 10900kJ, což je téměř 2× tolik, co normálně jím. Nejsem schopna to sníst, ale měsíc jsem si vše zapisovala a přibrala jsem 3 kila. Sportuji, 3-4 týdně ve správné tepové frekvenci (cyklistika, Jillian Michaels). Minimálně chodím s kočárkem 5-7 km svižně.
Menzes přichází jednou za 4 měsíce. Jediné řešení, co mi bylo nabídnuto, je HA, tu nechci.

Co dělám špatně? A potom kdy jíst, pokud mám noční, celý den jsem vzhůru a poté celou noc, ráno si jdu lehnout tak na 6 hodin?

Moc děkuji za Váš čas a přeji Vám hezký den
Iveta

tymfitnessie odpovídá 28.05.14

Dobrý den, Iveto.
Sama znám režim zdravotní sestry- dříve jsem také pracovala na ARO :-)
Je to práce dost ve stresu. I toto se odráží na hubnutí.
Pokud máte energetický příjem 10 900kj- je to strašně moc! Doporučila bych nechat si sestavit jídelníček přímo na míru. Není to vyhození peněz. Ale výživový poradce Vám přesně dle věku, energetického výdeje, atd sepíše jak byste se měla stravovat. Všeobecných doporučení na netu je mnoho a také cest k hubnutí je mnoho. Ale je dobré mít něco opravdu zpracované pro sebe a zohledněné i vaše povolání. To se v tabulkách nevyčte.
Výživových poradců je na netu více. Stačí si vybrat někoho z vašeho okolí. Při výběru bych se podívala i na jeho reference.
Pokud jste z Prahy, můžeme Vám tuto službu zajistit.
Mirka Vošická

Fitnessie-studio zdravého pohybu
www.fitnessie.cz

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.