Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Práce při rodičáku

Veronika Krajíčková se ptá 13.08.18

Dobrý den,

mám 3 týdny miminko a chtěla bych si přivydělat při rodičáku.

Prosím o radu, jak postupovat.

Děkuji

Kateřina Vlková odpovídá 14.08.18

Dobrý den Veroniko,

děkuji za Váš dotaz.
Předně gratuluji k miminku!

Během rodičovské/mateřské dovolené si samozřejmě můžete najít nějakou brigádu/přivýdělek ale asi bych Vám z vlastní zkušenosti poradila, abyste moc nespěchala. 3týdenní miminko je zatím opravdu malé a i když teď může být (a zřejmě je) hodné a krásně spinká atd., může se to opravdu ze dne na den změnit, což Vám samozřejmě nepřeju, ale bohužel to tak prostě je.

Navíc období 6nedělí se opravdu doporučuje šetřící režim, abyste si na sebe vzájemně zvykli.

Ale dost mých skvělých teorií :)

Během mateřské či rodičovské je nejčastější práce na dohodu o provedení práce, popř. dohodu o pracovní činnosti. Nebo, pokud máte, tak práce na živnostenský list, záleží, co který zaměstnavatel upřednosťuje a s čím Vy budete souhlasit.

Je potřeba si také říct, kolik hodin zvládnete týdně odpracovat a zda můžete do práce docházet. Abyste předem věděla, co vlastně můžete zaměstnavateli nabídnout.

Asi bych Vám i doporučila, zkusit se poptat u svého zaměstnavatele, od kterého jste odcházela na mateřskou (pokud nějaký byl) zda by pro Vás neměl nějakou práci.

Pak je samozřejmě potřeba aktualizovat svůj životopis, vytvořit nebo aktualizovat svůj profil na LinkedIn a aktivně začít práci hledat. Buď přes nás www.mavimi.cz, kde se můžete registrovat a buď vyčkávat na nabídky od zaměstnavatelů nebo si sama procházet inzeráty a odpovídat na ty, které jsou pro Vás zajímavé. A nebo hledat práci přes klasické portály jako je www.jobs.cz apod.

Moje kolegyně, Aneta, napsala zajímavý článek o tom, jak si hledala svojí práci během rodičovské dovolené, třeba tam najdete nějakou inspiraci - https://mavimi.cz/…gadu-ale-jak.

Nevím, jakou máte praxi a zkušenosti, jaký typ práce hledáte a odkud jste, ale také je fajn připojit se na LinkedInu a Facebooku do skupin, kde nabízí práci, která by Vás zajímala a nebo skupiny, které jsou z Vašeho „oboru“.

Pokud byste potřebovala více poradit jsem ráda k dispozici i na mém emailu: katerina@mavimi.cz

Držím palce při hledání práce!

Katka
(www.mavimi.cz)

www.mavimi.cz

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.