Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Práce z domu? Úřednice na mateřské

Anonymní se ptá 03.10.18

Pěkný den,

jsem z malé vesničky a mám 2měsíční holčičku. Nacházím se v tíživé finanční situaci, a proto hledám přivýdělek z domu. Sháním práci, která bude buďto nějaké kompletování (bez vstupních poplatků), nebo administrativní činnosti. Jsem úřednice na mateřské, vyznám se v některých zákonech, ekonomice a obchodě - podnikala jsem v obchodě s dětským zbožím.

Pokud máte nějaké tipy na práci, budu ráda za každou radu či nabídku. Práci hledám z domu, protože s hlídáním je to složitější, malou plně kojím.

Moc děkuji za reakce

Kateřina Vlková odpovídá 04.10.18

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz.

V tuto chvíli Vám mohu doporučit naši webovou aplikaci www.mavimi.cz, která propojuje maminky na mateřské/rodičovské dovolené a zaměstnavatele.
Vy, jako maminka, máte po registraci dvě možnosti - buď čekat na nabídku od zaměstnavatele, nebo odpovědět na nějakou pracovní nabídku, kterou u nás zaměstnavatelé inzerují.

Prací, které by byly 100% jen z domova opravdu moc není, ale sem tam se nějaká objeví, tak nás určitě zkuste sledovat.

Dále bych Vám doporučila zkusit se podívat na klasické pracovní portály, kterých v tuto chvíli funguje několik, kde se inzeráty na práci z domu také objevují.

Také mě napadá, že bych na Vašem místě zkusila sama oslovit nějaké zaměstnavatele, kteří jsou např. ve Vašem okolí nebo jsou pro Vás zajímavé s tím, jestli by neměli zájem o spolupráci.
Doporučuji si správně vypracovat životopis a případný průvodní dopis, který byste firmám rozesílala.

V neposlední řadě máte i možnost zkusit oslovit zaměstnavatele, u kterého jste byla zaměstnaná před odchodem na mateřskou dovolenou, zda by s Vámi nenavázal spolupráci na dohodu o provedení práce.

Nevím, nakolik jste mobilní a jak daleko jste od větších měst a zda můžete např. někam dojíždět, ale zkusila bych popř. oslovit i zaměstnavatele, kam byste si popř. mohla brát dcerku s sebou, např. dětské koutky, jesle atp.

Moc Vám držím palce! A a pokud bych mohla nějak více pomoci, klidně mi napište na katerina@mavimi.cz

Katka Vlková

www.mavimi.cz

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.