Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Pračka Whirlpool dělá fleky

Hořec se ptá 01.08.12

Dobrý den,

před měsícem jsme si zakoupili novou pračku zn. Whirlpool. Po vyprání občas zůstanou šedé (jako od banánů) fleky různých tvarů. Je to vždy na 1 nebo na 2 kouscích prádla. Aviváž nepoužívám, filtr je vyčištěn. Toto nám ke konci dělala i stará pračka (stejné značky). Čím to může být.

Dále bych se chtěla zeptat, co znamená porucha u pračky, když se zobrazí červeně kolečko s mřížkou. Toto se mi stalo 2× při vyvářce. Prádlo nebylo vyždímané. Musel se dát extra program na ždímání. Pak bylo vše v pořádku.

Díky za odpovědi.

Pavel Trka odpovídá 07.08.12

Dobrý den,

Fleky může způsobovat prášek, kombinace prášku a tvrdé/měkké vody. Dále to může způsobovat usazený a nevypláchnutý prášek, případně jiné chem. prostředky. Dochází k tomu hlavně při stálém praní na nižší teploty.
Doporučuji jednou za čas pračku pročistit buď nějakým čističema nebo cca 1× měsíčně nechat proběhnout program na vyváření prádla.

Červené kolečko s mřížkou znamená ucpaný filtr. Tzn pračka zřejmě špatně nebo pomalu vypouštěla vodu. Pokud se to bude opakovat častěji, je třeba kontaktovat naši servisní linku. http://www.whirlpool.cz/…rvisni-linka

Pavel Trka
produktový specialista společnosti Whirlpool

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.