Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Před kojením se dcera vzteká, i když má hlad

Hanja se ptá 01.02.19

Dobrý večer,

mám tříměsíční miminko, do teď nebyl žádný problém, krásně prospívá. Trápí nás od narození bříško, při kojení ji v něm kručí a vrtí se, ale vždy se najedla, během jídla ji dávám několikrát odříhnout. Narodila se v 35. týdnu těhotenství s váhou 2299 g, teď má 4700 g.

Poslední týden pije z prsu a po pár minutách začne strašně plakat a už se nepřisaje. Kojím v sedě, někdy pomůže poloha v leže. Teď se mi stává, že když ji chci přiložit, tak už se vzteká předem a nejde uklidnit, přitom vidím, že má hlad.

Nevíte, čím to může být? Od narození dávám probiotika a Espumisan.

Děkuji

Dvořáková Jana odpovídá 07.02.19

Dobrý den,
to co popisujete vypadá na počínající bojkot kojení. Stává se to většinou po předchozí vynikající tvorbě MM. Nyní jste v období růstového spurtu, bývá ve třech měsících obvykle nejsilnější. Několik dní trvá, než se tvorba MM přizpůsobí zvýšeným požadavkům miminka na množství a kvalitu mléka.
Pomáhá navýšení kontaktu, nejlépe kůže na kůži, kojení kdykoli miminko chce, hodně odpočinku, případně bylinky nebo homeopatika. Většinou se to hned neprojeví na prospívání miminka. Až po několika dnech se to ukáže i na váze. Bude-li nutno dokrmit, zvolte raději kalíšek, lžičku nebo jiný způsob, ne lahvičku.
Jana Dvořáková

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.