Předčasný nástup do školy

706
30.05.17

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na Váš názor na předčasný nástup dítěte do první třídy. Jde o dítě narozené v září 2012. Dcera počítá do 100, sčítá a odčítá, píše základní slova, do školy hodně chce. Nemá problém udržet pozornost, má ráda řízené činnosti. Váhám zda ji dát za rok, nebo nechat dva roky ve školce. Je i poměrně vysoká, není drobný typ. Bojím se, že se bude už moc nudit. Chtěla by být předškolák od září.

Jenže to nejde, protože školka vezme jako předškoláka jen dítě do 31.8. Je to opravdu tak, že to nelze ani po domluvě? Údajně je na to nový zákon.

Děkuji za Váš názor

Mgr. Lenka Osladilová
31.05.17

Hezký den,
doporučila bych Vám přípravný ročník v rámci MŠ, kde se již s dítětem pracuje několik hodin denně jako ve škole. Zkuste se zeptat i v jiných školkách v okolí, neboť dnes existuje více přístupů, tudíž se domnívám, že je pravděpodobné, že v jiné školce vám mohou vyjít vstříc. U některých speciálních škol mají tzv. přípravka do školy, kde po např. dvou hodinách učení denně je dítě v družině apod. Tak to alespoň možné bývalo.
Jsou také školy pro nadané děti, v větších městech, popř. třídy, kde by mělo být možné nastoupit s nadaným dítětem i předčasně.
Přeji, ať najdete místo, kde bude Vaše dítě spokojené.

Lenka Osladilová

speciální pedagožka a terapeutka
www.specialnipedagog.cz