Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Přičurávání 2,5leté

Magru se ptá 18.06.15

Dobrý den,

chtěla bych zeptat ohledně mé dcerky 2,5 roku. Máme problémy s neustálým přičuráváním, popř. počuráváním. Protože prodělala před Vánoci zánět močového měchýře a byly jsme na testech, po zdravotní stránce by měla být v pořádku. Už asi v září měsíc krásně chodila na nočník a vše v pohodě, postupně se začala počurávat a pak prodělala zánět.

Po Vánocích chvilku trvalo, než se to všechno srovnalo, a začala opět asi měsíc chodit v pořádku na nočník. Asi po měsíci se opět začala přičurávat a občas se počurá úplně. Z 95% si trošku přičurne a pak doběhne na nočník a dočurá se.

Nevím, jestli je ještě moc malá, aby to zvládla, nebo jestli na to zapomíná a vzpomene si, až když si učurne. Nebo jestli je problém třeba v psychice. Myslím tím třeba, jestli by nemohla být dostatečně zralá, aby poznala kdy má běžet. A nemohlo by s tím souviset, že ještě moc nemluví?

Děkuji.

Mgr. Lenka Osladilová odpovídá 19.06.15

Hezký den,
vzhledem k věku (2,5 roku u Vaší dcerky) a prodělaném zánětu močového měchýře před půl rokem se domnívám, že se stav pomaličku stabilizuje. V tomto věku je ještě časté, že se děti občas počurají, nepřipisovala bych to zatím psychice. Spíše bych současný stav připisovala „rozhození“ dítěte zánětem močových cest, což mohlo dosud ne zcela zafixované návyky oslabit.
Co se týče obtíží s pomočováním řešíme je později, do tří let s dětmi s těmito obtížemi ještě nepracuji.
Pokud však máte silný pocit, že je něco v nepořádku, neboť vy vaše dcerku znáte a víte, jak se chovala před propuknutím nemoci, zkuste zajít k dětské lékařce/lékaři a problematiku probrat tam - osobně.
Některé záležitosti se po emailu nedají uspokojivě vyřešit.
Přeji, ať se vše zase upraví a máte z Vaší dcerky jen radost.

Lenka Osladilová

speciální pedagožka a terapeutka
www.specialnipedagog.cz

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.