Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Příkrmy a odpor k jídlu

Anonymní se ptá 28.09.18

Dobrý den,

mám malou, bude jí teď 9. měsíc a bojujeme s příkrmy. Vůbec nic nemůžu do ní dostat, máme chudokrevnost, ale s jídlem je to boj, vůbec mi nechce otevřít pusu. A když má dobrý den, tak jsem ráda, že do ní dostanu aspoň pár lžiček. Jinak plně kojím. Sunar taky nechce.

Potřebovala bych poradit, jak třeba na ni, já už zkoušela vše a už vůbec nevím. Mně přijde, jak kdyby měla odpor k jídlu.

Děkuji

Kamila Jančeková odpovídá 15.10.18

Dobrý den,
nezbývá asi než zkoušet, ale nebojovat. Jakýkoliv boj nebo Vaše zoufalství může situaci zhoršit. Snažte se, aby podávání příkrmu bylo vždy příjemnou událostí :-) prostředí je velmi důležité. Můžete dát dcerce jednu lžičku do ruky, aby zkoušela nabírat si sama a přitom ji krmit. Mohlo by ji to zaujmout. Pokud cítíte, že je nervózní už když se k jídlu schyluje, zkuste změnit prostředí, kde ji krmíte. Je skvělé, že kojíte, jsou děti, které na určité období dají přednost mateřskému mléku před jídlem. Kvůli chudokrevnosti by bylo dobré, aby dcerka něco z příkrmů snědla, ale věřím, že se to zlomí. S pozdravem Kamila Jančeková

Mgr. Kamila Jančeková

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.