Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Problémy s kakáním

KamaKama se ptá 14.12.18

Dobrý den.

Mám 2měsíční holčičku a již 14 dní nekaká. Mezitím jsem ji párkrát pomohla rourkou a stolice bylo hodně. Doktorka mi řekla, že se může jednat o ABKM, takže teď máme bezmléčnou dietu. Soustavně s tímto problémem jsem si všimla, že když malou kojím, tak si vypije první 3 minuty v klidu a pak se prsa pouští a zase hledá… bradavku má v pusince, ale nesaje a stále hledá, jako by ji nešla „vcucnout“.

Nevíte, jaký další problém by mohl být skrz to kakání? Jinak přibývá na váze normálně.

Děkuji

Dvořáková Jana odpovídá 17.12.18

Dobrý den,
bohužel nemohu vyslovovat nějaké své domněnky o příčině potíží se stoličkou. Zaujalo mě ale Vámi popsané chování u prsu. Takto se často chovají miminka, která nejsou spokojená s tokem mléka. Nejčastěji k tomu dochází po předchozí hojné tvorbě MM. Může to ale také být rekce na bolení bříška. Poté co se nějaké mléko dostane do bříška, může jí to dělat potíže.
Pokud by se jednalo o reakci na sníženou tvorbu mléka, může pomoci navýšení kontaktu kůže na kůži, kojení kdykoli dcerka chce, metoda komprese - stlačování prsu. Také bylinky na podporu tvorby MM. Pokud jí bolí bříško, asi pro ní bude lepší jíst po malých dávkách a častěji. Rourka může jednorázově pomoci, ale neměla by nastat situace, kdy se už bez rourky nevykaká. Vím jak to je pro Vás náročné, sama jsem stejnou situaci zažila u své dcery.
Přeji Vám, aby se to brzy upravilo. Jana Dvořáková

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.