Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Prodražení rekonstrukce

Anonymní se ptá 02.11.18

Hezký den,

stalo se mi, že jsem si vzala úvěr ze stavebního spoření na 80 000 Kč, ale rekonstrukce se prodražila. Jak to máš řešit? O kolik procent se může maximálně navýšit rozpočet?

Děkuji za odpověď

David Krček odpovídá 02.11.18

Dobrý den,

před zahájením rekonstrukce vždy doporučuji klientům pečlivě sestavit rozpočet plánovaných prací, do kterého je dobré zahrnout minimálně 20% rezervu na neočekávané výdaje. Běžně se totiž stává, že se v průběhu úprav musí opravit i další věci, které mnohdy nebyly v plánu.

Úvěry ze stavebního spoření jsou vázány na cílovou částku, kterou po poskytnutí úvěru již nelze navýšit. Řešení Vaší situace bude záviset na částce, kterou na dokončení rekonstrukce potřebujete a zda ji máte k dispozici např. na běžném či spořicím účtu nebo zda zvolíte financování úvěrem. Určitě se ale nevydejte ze všech úspor.

Pokud zvolíte na dofinancování další úvěr, rozhodně se v tomto případě obraťte na odborníka, který Vám vypočítá, zda je výhodnější poskytnutí dalšího úvěru, či refinancovat Váš stávající úvěr s navýšením o částku potřebnou na dokončení rekonstrukce.

hezký den David Krček

David Krček
Produktový manažer Wüstenrot

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.