Prospěch 8. třída

13.10.17

Dobrý den,

mám dotaz ohledně syna v 8. třídě. Řeším to již od druhého stupně, ale zatím to pořád nějak šlo. Již minulý rok měl skoro ze všech předmětů 4 a propadal z angličtiny a češtiny. Když jsem na něj tlačila, že to takhle nepůjde, tresty, prosby, varování, pomoc, nic nezabíralo. Nakonec si to vytáhnul, ale letos se to opakuje, ale v horším. Není ani měsíc a něco a ve škole již propadá ze dvou předmětů a jinak samé 4. Kdybych byla přesvědčená o tom, jak tvrdí, že mu to nejde, tak bych ho nechala propadnout, ale myslím si, že na trojky ne-li lépe by měl, ale neučí se, nevypracovává úkoly, nesnaží se, na všechno říká, že mu to je jedno. Když se ho ptám, jestli je všechno v pořádku, řekne že jo, slíbí, že se bude snažit, pak přijde další 5 třeba z přírodopisu, nebo že zapomněl úkol a vše se opakuje. Říkám mu: „Ty chceš opakovat třídu?“ a on, že ne, ale nic pro to nedělá.

Ve škole učitelka tvrdí, že ho zajímá všechno jiné než učení, machruje, je drzý… Všichni mi říkají nech ho propadnout, že se moc snažím, ale pro mě to je nepředstavitelné, aby propadl. Nevím, zda by se něco vyřešilo. Já už si nevím rady, v PPP, kam chodíme má jen dyslexii, ale projevovalo se to jen ve psaní, jinak na nic jiného se nepřišlo. Píše hrozně, ale to celkem učitelky tolerují. Já chápu, že se chce vyrovnat v nicnedělání spolužákům, že je v pubertě, ale takhle to přece nejde dál.

Nebo ho mám nechat?

Děkuji za odpověď

Petra

Mgr. Lenka Osladilová
14.11.17

Pěkný den,
na Váš dotaz jsem dle mého názoru již odpovídala asi před měsícem, ale hledím, že se odpověď neukázala. Tak se omlouvám, nerozumím, jak je to možné.
V určité chvíli je opravdu taktéž řešením nechat své dítě „propadnout“, zda
je to vhodné řešení pro Vás však nedokáži posoudit z emailu.
Mohu Vám nabídnout konzultaci v Šumperku, kde by se snad ukázalo, jak si Váš syn „stojí“, zda je vhodné „bojovat“ za lepší zítřky v ročníku se spolužáky, které zná, nebo je opravdu naladěný tak, že je mu to už fuk.
Tohle by možná ještě mohla „zabrat“, ústně s ním pohovořit, jestli chce mít
nové spolužáky a pokud ano a je srozuměný s tím, že se bude učit pomaleji
se vším všudy, pak bych opakování ročníku nevnímala jako problém.

Lenka Osladilová

speciální pedagožka a terapeutka
www.specialnipedagog.cz