Protisměrka do 25 kg

27.06.18

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na Váš názor a případně prosím o doporučení nové autosedačky.

Malému je 2,5 roku a od 9 měsíců jezdí v Britax Romer Dualfix, nyní má ale 12,5 kg a bude nutné ho otočit posměru, což se mi ještě nechce, proto vybírám novou protisměrku, která by vydržela co nejdéle. Vede u mě Britax Romer Multi Tech, protože pokud by se malému přestala jízda pozadu líbit dá se otočit (teď to s ním nediskutuji) ale z čistě protisměrek je fajn Axkid Minikid nebo BeSafe Izi plus a zajímalo by mě, jaký podstatný rozdíl mezi nimi je, a jestli při koupi některé z nich udělám chybu (kvalita, bezpečnost..). Bude v autě Mercedes GLK. Sedačku chci samozřejmě i vyzkoušet, ale bohužel mám vše z ruky, tak nejprve teoreticky.

Děkuji za odpověď, popřípadě doporučení

Veronika

Štěpán Rybníček
29.06.18

Dobrý den,
v současné době pokud máte sedačku Britax Römer Dualfix, tak ta je do 18 kg, tak by se tam měl syn stále vejít i v protisměru. Tato sedačka jde otočit i do po směru, pokud by se mu již protisměr nelíbil. Takže bych v tuto chvíli asi neuvažoval o jiné sedačce.
Všechny co jste jmenovala jsou sice protisměrné až do 25 kg, ale všechny jsou oproti Dualfixu na pásy, takže horší instalace sedačky. A sedačky Axkid Minikid a Besafe IZI Plus jsou pouze protisměrné, nejdou dát po směru jízdy. V tom případě by jste o možnost otočení sedačky po směru u většího dítěte.
Pokud přeci jen chcete protisměrnou sedačku do 25 kg z vámi vybraných, tak potom ten Multitech, máte zde možnost otočení sedačky po směru jízdy, v případě že se dítěti již protisměr nelíbí.

Štěpán Rybníček
autosedacky@sez­nam.cz
http://www.autosedacky.estranky.cz/