Rozbíhá se mi porod?

06.06.18

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat v neděli večer jsem jela do nemocnice pro podezření na odtok plodové vody. Test, který byl 2× prováděn, však plodovou vodu nepotvrdil. Pan doktor ale potvrdil otevření ZB na 1 prst. V pondělí mi odešla větší část hlenové zátky a včera další kousek. Včera, tj. v úterý, jsem byla v poradně na CTG, kde v záznamů kontrakcí nebyly malé kopečky, ale už to přesahovalo přes polovinu. Paní doktorka mi k tomu nic neřekla, jen že nález je stejný, co byl v neděli v porodnici. Ten samý den po poradně večer jsem měla tvrdnutí břicha a do toho křeče jak při silné menstruaci. Bylo to cca po 10 minutách, jedna bolest trvala cca 30 sekund. Pak se mi podařilo usnout, občas zabolelo v noci bříško, ale nic více. Pak už to přešlo úplně.

Je možné že se mi rozbíhá pomaličku porod? Jsem druhorodička, ale připadám si jak kdybych rodila prvně. Teplou vodu jsem zkoušela večer, a bolesti byly ve stejné míře jak před teplou vanou a sprchou.

Děkuji moc

Olga Krajíčková
07.06.18

Dobrý den,
je možné, že nyní jste již v porodnici nebo dokonce máte porozeno, ale i tak odpovím. To co popisujete je počínající porod, respektive tělo se na porod připravuje. Skutečné porodní kontrakce, které vedou k otevírání děložního hrdla to ale ještě nejsou. Režim, který jste nastolila ( teplá vana, sprcha a odpočinek ) jsou naprosto v pořádku. Ještě nezapomínejte pravidelně jíst a pít.
Příliš se nekontrolujte, zkuste být uvolněná hlavou i tělem, pokud zaznamenáte nějakou změnu v síle a délce kontrakcí, můžete si 1-2 změřit a pak fungovat opět standardně. Až nastoupí skutečné porodní kontrakce, určitě to poznáte a vzpomenete se :-). Můžete se začít též pročišťovat ( jít opakovaně na stolici) nebo začít lehce špinit (slaboučké zakrvácení).
Držím palce, ať vše proběhne hladce a dle vašich představ :-)
Olga