Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Rozkojení – lze se na něj připravit už během těhotenství?

lfl12345 se ptá 28.04.19

Dobrý den,

čekáme třetí miminko, problémy s kojením jsem měla u obou předešlých. U drery jsem se popravdě po několika dnech ani nerozkojila, proto jsem se chtěla zeptat, zda je možné udělat už něco v těhotenství.

Bohužel všechny děti byly sekcí, tím je to ještě asi zhoršeno. Ale po porodu jsem se opravdu snažila, ale nikdy to nedošlo do té fáze, že bych měla mláka dostatek.

Ještě jsem se chtěla zeptat, ani v jednom těhotenství moje prsa nějak nereagovala, ať už nějakou citlivostí, zvětšením nebo tvorbou mleziva. Je to nějaký ukazetel, že je něco špatně?

Děkuji

Dvořáková Jana odpovídá 06.05.19

Dobrý den,
Váš dotaz je příliš obsáhlý na písemnou odpověď. Určitě by bylo přínosné připravovat se na kojení třetího miminka s pomocí laktační poradkyně, která Vás může navštívit u Vás doma. Seznam poradkyň najdete na stránkách laktační ligy - kojení.cz. Na poslední otázku by Vám mohl dát odpověď Váš gynekolog. Píšete, že se obě děti narodily císařským řezem. Nevím jaký byl důvod pro sekci, ale možná je zde souvislost. Nedostatečná tvorba hormonů?
Nevím, zkuste o tom promluvit se svým lékařem. Možná jste jen neměla dostatečnou podporu. Poradkyně Vám v tom může být velmi nápomocná.
Moc bych Vám přála, aby to napotřetí vyšlo. Jana Dvořáková

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.