Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Sápání se po prsu

Kajulinka88 se ptá 28.03.19

Dobrý den,

moje dcerka 10měsíční je úžasná. Kojím ji bez problémů od malička, ale papá hezky i normální jídlo a i hezky pije vodu i čaj. Přesto poslední měsíc mě zlobí tím, že se mi, kdykoliv se kolem ní hnu, sápe do výstřihu a chce cucnout. Taky mi prsa mačká tak, že je mám celá podrabaná a poškrábaná. Svou dceru samozřejmě miluji a v kojení chci pokračovat ještě pár měsíců. Ale to sápání se po prsu bych ji chtěla nějak odnaučit.

Je to možné? Nevíte, čeho by to mohla být známka? Třeba dělám něco zle.

Děkuji za radu a přeji krásný den.

Dvořáková Jana odpovídá 07.04.19

Dobrý den,
dcerka už dokáže porozumět klidnému, trpělivému, ale důslednému NE.
Nelze tolerovat to, že Vás škrábe, že Vám způsobuje bolest. Také se musí naučit, že prs nedostane kdykoli si zamane, ale jen v době, která je k tomu určená. Bude se asi vztekat, křičet, ale trvejte důsledně na svém.
Svým chováním může dávat najevo, že není v pohodě, že se potřebuje prsem opakovaně uklidňovat. Zapátrejte, zda není něco, co by mohlo být příčinou jejího neklidu. Může také volat po pozornosti nebo po tělesném kontaktu.
Hodně mazlení, masáže, cokoli, co by naplnilo potřebu kontaktu.
Vymýšlejte neustále nějakou zábavu, přinášejte spoustu podnětů. Možná zkuste nabídnou místo prsu něco lákavého- zajímavě upravené ovoce nebo jinou zdravou pochoutku. Klíčové bude slovo důslednost. Vše řešit s klidem, bez křiku. Hodně trpělivosti, Jana Dvořáková

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.