Sedačka 9-36 kg

02.10.18

Dobrý den,

prosím o radu, jakou sedačku vybrat v kategorii 9-36 kg. Syn má nyní necelých 13 kg a je mohutný, stále hodně přibírá, tak manžel nechce kupovat 9-15 kg, z které by rychle vyrostl i přesto, že teprve přecházíme z vajíčka. Předběžně mám vybranou Britax Römer Advansafix III SICT.

Je v této kategorii nějaká lepší? Pultíkové syn nemůže mít, hodně se potí a nebyla mu proto pohodlná. Jelikož máme dvě auta, manželovo nemá isofix a tuto by tedy nemohl mít v autě. Syna vozí minimálně, tak nevím zda je lepší vybrat nějakou v této kategorii jen pro něj do auta nebo z mé vybrané ustoupit a koupit třeba Britax Römer Evolva, kterou jsme měli kdysi na dceru a byli jsme také spokojeni a přendávali bychom si ji.

Jsem v tuto chvíli bezradná, chci pro syna, tu nejbezpečnější a manžel nechce platit zbytečně moc a mně se nedaří najít kompromis.

Děkuji za jakoukoliv radu.

S.

Štěpán Rybníček
03.10.18

Dobý den, pokud vybíráte sedačku kat. 9-36 kg a máte 2 auta, z nichž jedno nemá isofix, tak je možné pořídit sedačku bez isofixu, aby šla i do manželova auta. V tom případě bych zvolil sedačku Britax-Römer Evolva 123 PLUS : http://autosedacky.mimishop.cz/…23-plus-2018
a nebo pořídit novou variantu Britax- Römer Advansafix IV R : http://autosedacky.mimishop.cz/…ix-iv-r-2019
která se dá použít jak na isofix tak i jen na pásy.

Štěpán Rybníček
autosedacky@sez­nam.cz
http://www.autosedacky.estranky.cz/