Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Sešlapávání vnější paty na obuvi

Hanka 02 se ptá 07.12.17

Dobrý den,

mám devitíletou dceru. Již dva roky nosí ortopedické vložky, má plochou nohu stupeň 1. Od doby, co vložky nosí, sešlapává veškerou obuv, konkrétně vnější paty, příjde mi to čím dál horší. Již má velikost obuvi 37 a velmi úzkou nohu, takže je velmi těžké i obuv pořídit. Pan doktor nás vždy odbyde s tím, že je to v pořádku a když tak máme cvičit, ale jak, to už nám neřekne.

Chtěla bych se zeptat, zda byste neměla nějaké rady, co se s tímto stavem dá dělat. Teď má botky ani ne dva měsíce a už zase vypadají hrozně.

Předem děkuji za odpověď

Ing. Eva Žáková odpovídá 08.12.17

Dobrý den,
cviky na plochonoží Vám ráda pošlu, jenom zde nemohu vkládat přílohy. Prosím napište nám na info@bota-bota.cz, přepošleme Vám je.
Také máme kontakt na výbornou podiatričku z Prahy, nevím odkud jste, rádi také zašleme. Kdybyste nebyla pražská, určitě zkuste vyhledat podiatra, nikoliv ortopeda. Oni maji dost prace s jinymi diagnozami, zatimco podiatr se věnuje opravdu jen ploché noze a problémy s tím souvisejícími.
To sešlapávání obuvi může souviset s tím, že vložky vkládáte do nevhodné obuvi, ale to bohužel můžeme posoudit jenom osobně. Zkrátka vložka Vám vždy změní tvar „nohy“ v botě a musíte jí uzpůsobit výběr obuvi. Pokud vám obuv s vložkou nesedne, pak vám třeba nožka v obuvi „lítá“ a tím dojde k tomu, že ji sešjmádáte. Z toho co píšete, (jakou máte velikost nohy a věk) budete mít asi úzkou nožku (štíhlá postava dcerky) a musíte zkusit najít úzkou botu, která vložku pojme. Ale opravdu se v tomto případě nedá moc radit na dálku. Napište nám i do toho emailu okdud jste, zkusíme Vám najít vhodnou speciálku dětské obuvi.

Eva Žáková
www.bota-bota.cz
222 98 89 80
info@bota-bota.cz

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.