Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Skončila jsem v práci a pobírám rodičovský příspěvek

Anonymní se ptá 26.09.18

Dobrý den,

k 30. 9. jsem ukončila pracovní poměr. Do 2. 1. 2019 pobíram rodičovský příspěvek, ale našla jsem si práci na zkrácený úvaze. Jenže dnes jsem se u zaměstnavatele dozvěděla, že služby, které jsme měli domluvené, jak budu moct do práce docházet, mi bohužel nedá na zkrácený úvazek, ale jen na DPP. Tím pádem já vůbec netuším, jak to bude s placením zdravotního pojištění a sociálního pojištění, a jestli se mám hlásit na úřadu práce.

Školku budu mít zajištěnou až od 3 let dcerky, ty bude mít 2. 1. 2019, tím pádem nemůžu nastoupit na ranní nebo denní služby (práce v ošetřovatelské péči). Od ledna mi ředitelka navrhla práci na zkrácený úvazek 0,4-0,5. Jde mi o ty 3 měsíce kvůli případnému hlášení na úřad práce, nebo změny na zdravotní pojišťovně. Jsem Slovenka s trvalým pobytem v Česku.

Děkuji

Daniela Kočí odpovídá 05.12.18

Dobrý den,
ano, určitě zajděte na úřad práce, kde vám se vším poradí, protože ukončením rodičovské dovolené všechny práva a povinnosti z ní vyplývající končí. Doporučuji vám to i s ohledem na to, že jste Slovenka, aby vám vysvětlili, jaké dokumenty si případně ještě zajistit, kam se přihlásit atd…
Hezký den

Daniela Kočí
mobil: 775 695 710
e-mail: daniela.koci@par­tners.cz
 https://www.partners.cz/…ka-partners/

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.