Smrt miminka a snaha o další

03.03.17

Dobrý den,

12.1.17 mi zemřela dcera par hodin před porodem, uvázala si pupeční šňůru kolem kotníčku. Byla to ta největší rána, co jsem v životě mohla dostat. Taková neuvěřitelná bolest, co v sobě mám, je to k nevydržení. Už jsem začala chodit do práce, je to trošku lepší, ale stejně na malou pořád a stále myslím. S manželem se chceme začít snažit. Já bych ráda už teď, ale řekla jsem, že počkáme do června.

S manželem se začínáme docela hádat, jelikož on by chtěl později až tak za rok či dva. Ale to já bohužel nezvládnu tak dlouho čekat a nevím, jak mu to mám vysvětlit, že mám v sobě tolik mateřské lásky a nemám to komu dát. :( Nevím, jak zvládnout strach z toho, že se to bude při dalším těhotenství opakovat, že mi znova zemře dítě, to bych nepřežila, ale chci se snažit myslet pozitivně, ale nějak mi to nejde, mám šílený strach.

Můžete mi nějak, prosím, poradit?

Děkuji moc

Sandra Carić
08.03.17

Dobrý den,

velmi mne mrzí a bolí s Vámi situace ve které jste. Je to velice čerstvá a velmi citlivá záležitost.

Jste velmi odhodlaná a je příjemné vidět, že se snažíte fungovat a jít dál.
Pro Vaši velkou bolest bych doporučila Rescue kapky. Pomohou Vám tento náročný čas překonat. Obsahují také esenci pro prožité trauma, abyste se zvládli s tímto lépe vypořádat a jak sama píšete, aby to tolik nebolelo.

Dopřejte sobě i partnerovi čas. Je velice pravděpodobné, že reaguje takto z důvodu, že má strach, obavy. O vás samotnou a má i strach z dalšího nezdaru.

Je důležité projít procesem truchlení. Tento nejde uspíšit, ani popohnat. Potom se člověk nadechne, sebere odvahu a zkusí to znovu.

Je důležité, abyste s partnerem spolu komunikovali, sdíleli své pocity. O všem si promluvili, i když je to velmi složité.

V tento čas potřebujete oba více porozumění a pochopení, než kdy jindy.

Buďte k sobě ohleduplní a laskaví navzájem.
Stanovte si nějaké datum, kdy se společně vrátíte k této debatě.

Ať je brzy lépe na Duši ♥

Sandra

Za SANDRA LIVING
Sandra Carić
tel: +420 737 888 477
sandra@sandraliving.cz
www.sandraliving.cz

Další otázky z poradny

Jak se zbavit strachu? Tessa99 30.08.16
Nevydařené IVF kratjana 10.08.16