Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

SOLUS po insolvenci

Anonymní se ptá 06.04.19

Dobrý den,

chtěl jsem si nedávno vzít paušál na telefon a operátor po mně chtěl nemalou jistinu, protože jsem v registru Solus. Zaplatil jsem si výpis a zjistil, že jediný subjekt, který tam stále figuruje a figurovat asi bude nadále, je Home credit. Nejvyšší údajně dlužná částka, je podivná, až do očí bijící: 96 969,–. To je jako kdyby ji tam prostě někdo bezmyšlenkovitě naklapal na numerické klávesnici. Insolvence mi skončila v říjnu 2016. Vím, že zůstanu v insolvenčním rejstříku ještě nějakou dobu, ale chtěl bych dosáhnout vymazání těchto nesmyslů. Koukal jsem na možnosti, prý lze odvolat souhlas se zpracováním osobních údajů u Home Creditu a s tím se obrátit na registr s žádostí o výmaz, ale narazil jsem na určité problémy.

Nevím, jaké informace o mě HC drží, nevím tedy co všechno jim zakázat používat, nedopídil jsem se žádné informace, jak toto učinit – forma, náležitosti apod. Dále jsem narazil na skutečnost, že údaje drží 10 let kvůli jakémusi protiteroristickému zákonu a nakonec mi není zcela jasné, jak se nahlíží na souhlas poskytnutý někdy před devíti lety, tedy v době, kdy ještě dlouho neexistovalo GDPR a možná ani ten antiteroristický zákon.

Prostě se domnívám, že moje údaje drží jak Home Credit, tak Solus nezákonně a chci se domoci úplného vymazání všech údajů o mé osobě. Dost mi to komplikuje život a poškozuje mě to, nechápu proč jediný Home Credit neodstranil pohledávky z registru, i když byla insolvence řádně ukončena rozhodnutím soudu. Je mi jasné, že v bankovních registrech budu asi navždy, ale s dnešním platem, který je 4× vyšší, než byl tenkrát, si myslím že mi opravdu problémy nehrozí, pouze narážím na takovéto překážky, jejichž obejití mě ve finále stojí o dost víc.

Dá se s touto situací něco dělat, nebo se tento stav nedá nijak zvrátit a ten cejch zločince pomalu horšího, než kdybych někoho zabil, si ponesu až do smrti?

Děkuji moc

Zbyněk Vorel odpovídá 09.04.19

Dobrý den. V této otázce potřebuji znát některé data. Prosím kontaktujte mne přímo na emailu insvorel@seznam.cz. Omlouvám se, ale bez těchto informací se nedá odpovědět. Hezký den Vorel Zbyněk

Vorel Zbyněk, specialista oddlužení osob, insvorel@seznam.cz, 775073215

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.