Sport pro pětileté dítě

Dobrý den,

hledáme vhodný sport pro pětiletého syna. Je pohybově nadaný, je spíš individualista než typ pro kolektivní sport. Má opožděný kosterní růst, takže hodně uvažujeme, co by mohl dělat, kde by při srovnání s vrstevníky nebyl takový rozdíl způsobený vzrůstem. Předpoklad má vyrůst normálně, spíš být vyšší postavy.

Děkuji za nějaké dobré tipy.

Dobrý den,

píšete, že hledáte sport, kde nebude takový rozdíl způsobený vzrůstem. Předpokládám, že myslíte ve výkonnosti a výsledcích. Moje filozofie je, že děti si mají hrát, musí je bavit pohyb a tréninkový proces. Zaměření na výsledky podle mně není správné a i motivace dítěte by měla vycházet z toho, že nevadí, že ostatní jsou třeba lepší, mě baví sportovat a učit se nové věci.

Doporučil bych syna dát na kroužek, kde ho budou rozvíjet všestranně. Většinou se tak děje na atletice, gymnastice, judu, ale zažil jsem i skvělé fotbalové trenéry.

Doufám, že jsem Vám alespoň trochu pomohl a pochopil Vaši situaci. Každé dítě se vyvíjí svým tempem a z pohybu by mělo mít radost, proto se syna zeptejte, co by chtěl dělat a obejděte pár kroužků, kde si může trénink zkusit. V 5 letech je alfou a omegou trenér, když najdete dobrého, máte vyhráno.

Přeji hodně radosti ze sportování Vám a hlavně synovi,
Tomáš Kavka

Tým Nenudím se
info@nenudimse.cz
www.nenudimse.cz

Další otázky z poradny

Sport pro introverta Lady Crow 24.07.18
Skateboard a držení těla LaraA 17.05.17