Správná velikost kojící podprsenky

22.05.19

Dobrý den,

chci se zeptat, zda se dá nějak odhadnout velikost kojící podprsenky?

Přece jen se v období těhotenství prsa ještě zvětšují, a když si kojící podprsenku chcete koupit s předstihem, tak vás může čekat nepříjemné překvapení.

Máte nějakou vychytávku, jak si s tím poradit?

Děkuji,
LC

Petra Matoušková
22.05.19

Dobrý den,
odhadnout předem správnou velikost kojící podprsenky je vždy trochu oříšek. Každá žena má individuální velikost poprsí a odhadnout předem jakou velikost bude potřebovat v průběhu kojení není lehké. Všeobecně se dá předpokládat, že velikost obvodu pod prsy se změní cca o 5 cm (jedna velikost) a velikost košíčků o 1 - 2 velikosti. Je nutné také myslet na kojící vložky, které budete do košíčků vkládat. Pokud nyní máte velikost podprsenky například 75/C, pak při výběru podprsenky volte velikosti 80/C nebo 80/D.
Důležité je dbát na to, aby kojící podprsenka nikde netlačila na prsní žlázy a byla pro maminku pohodlná. Na noc je ideální používat podprsenky bez kostic, které Vám budou i přes noc pohodlné. Přes den pak můžete nosit podprsenku dle Vaší volby. Dnes je výběr kojících podprsenek opravdu široký a podprsenky jsou velmi pohodlné a zároveň trendy.
Pokud by jste přece jen měla po porodu pocit, že podprsenka, kterou jste zakoupila je nevyhovující z hlediska velikosti, Astratex.cz zákaznicím poskytujeme službu, kde je přes On-line výměnu možné zdarma podprsenku vyměnit. Podmínkou je samozřejmě, že podprsenka nesmí být nošena.

S pozdravem

Petra Matoušková
Produktový manažer pro kategorie spodní prádlo
 www.astratex.cz