Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Stravovací režim u osmiměsíčního dítěte

wwjdfm se ptá 25.11.11

Dobrý den,

v 6. měsíci jsem synovi začala přidávat příkrmy a nyní si nejsem jistá, jestli ho během dne nepřekrmuji, nebo naopak. Syn vstává přibližně v 6.30, do sedmi ho nakojím, pak kojím v 9.00, to u toho usne a spí 1 - 2 hodiny. Pak následuje v 11.30 - 12.00 masozeleninový příkrm (sní zhruba 130 ml), někdy mu nabídnu vodu nebo čaj po obědě. Kolem 14.00 kojím a zase jde spát, v 16.00 - 16.30 mu dám ovoce nebo přesnídávku, je schopen sníst celou přesnídávku. Pokud chce, tak kolem 18.00 trochu nakojím, kolem 19.30 má kašičku (130 ml) a ještě dokojím. Mezi jídly mu nabízím vodu nebo čaj, protože měl hodně tuhou stolici. V noci se někdy po dvou hodinách budí a vyžaduje kojení.

Vím, že bych ho už měla od toho odvykat, ale řve tak dlouho, až mu dám, tak jsme to už vzdala a raději ho nakojím. Možná bych už měla méně kojit, ale zdá se mi, že je to pro jeho imunitu a zdraví pořád to nejlepší, tak ho o to nechci ochudit. Je správné po jídle nabízet tekutiny na zapití? Slyšela jsem, že by se jídlo zapíjet nemělo. Ráda bych znala Váš názor, jak by měl správně vypadat jeho jídelníček, jestli něco dělám špatně.

Moc Vám děkuji za rady.

Lenka Škovranová odpovídá 27.11.11

Dobrý den,
myslím, že děláte vše naprosto správně. Pokud syn roste v normálním rozpětí percentilových grafů, nemusíte si dělat zbytečné starosti. Některé děti jedí více, jiné méně. Každý z nás (i z dětí) má jiné potřeby. Skladba jídelníčku je dobrá.

Co se týká kojení po jídle, pokud vyčkáte cca 15 po jídle a synovi to také nečiní žádné problémy (bolení bříška, kolika atd.), pak je vše naprosto v pořádku.

Lenka Škovranová

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.