Střevní infekce - jak léčit?

27
19.06.18

Dobrý den,

jdu se poradit - několik let mám trávicí potíže typu nadýmání, bolest břicha, zácpa… Na gastro chodím pravidelně, mám za sebou všechny možné vyšetření a vše v pořádku, a tím pádem uzavřeno jako dráždivý tračník. Nicméně teď aktuálně mám 2,5 měsíce jiný problém - většinou ráno mám křeče v břiše a musím letět na záchod - není to vyloženě průjem, ale určitě řidší než jsem u sebe zvyklá a hodně takových žlutohnědých hlenů (jednou tam bylo i trochu krvavých hlenů, ale od té doby nic), břicho mám pořád nafouklé a tvrdé a hodně citlivé na dotek, bolí mě i žaludek.

Mám udělaný 2× výtěr a negativní (měla jsem podobné problémy, když jsem měla před pár lety salmonelu, ale teď bohužel výtěr nic neprokázal). Brala jsem 4 dny Endiaron, bylo chvíli zlepšení, ale teď už je to zase zpět. Brala jsem drahé probiotika GutPro powder a teď beru týden Hylak. Stravu jsem taky úplně překopala, jím nedráždivé potraviny, nejím syrové ovoce a zeleninu, jím hodně vývary a rýžové kaše, piju bylinkové čaje, žádný cukr, lepek ani mléčné výrobky, ale pořád žádný efekt.

Tak chci poprosit o nějakou radu, co by mohlo pomoci na případný střevní zánět/infekci (přípravek z lékárny, změna ve stravě, nějaká speciální bylinka/tinktura..)? Vyzkouším už cokoli, doktorka mi chce nasadit Biseptol, ale ráda bych to brala až jako poslední možnost.

Děkuji moc!

Eva Hájková, MPH, MBA
20.06.18

Dobrý den,

těžko takto poradit bez toho, aniž bych viděla vaše lékařské zprávy a vyšetření, kterými jste si prošla (analyzuji s týmem našich lékařů).
Jak dlouho jste na stravě bez lepku, mléčných produktů a průmyslově zprac. cukru?
cestovala jste do nějakých exotických zemí? jak dlouho tento problém přetrvává?
Může se jednat o podrážděný žlučník, játra vzhledem ke konzistenci a barvě vaší stolice.
dechový test na intloranci laktózy a fruktózy vám dělali?
Musela bych vědět čím vším jste si prošla, abych mohla erudovaně poradit.
Může se jednat o SIBO, IBS jak dg lékaři a určitě bych ve vašem případě zvážila test potravinových senzitivit.Případně se mi ozvěte přes náš Institut www.ifmv.cz

Eva

Mějte krásné dny,

Eva Hájková, MPH, MBA
Autorka knihy Hravě o živé stravě
www.hrave-o-zive-strave.cz
www.evahajkova.com
www.ifmv.cz