Syn i po nakojení pláče dokud nedostane UM

01.09.19

Dobrý den,

chci se zeptat: mému synovi jsou 3týdny. Kojíme a i dáváme příkrm. Ode mě si vezme třeba i 70ml, ale pořád pláče dokud nedostane příkrm. Jak poznám hladové mléko? Jak dlouho to máme zkoušet, než přejdeme jen na mléko bez kojení?

Dekuji

Dvořáková Jana
04.09.19

Dobrý den,
hladové mléko neexistuje. Každá matka vytváří přesně takové mléko, jaké miminko potřebuje.
Pokud je nutné synka dokrmovat, je lepší používat některou z alternativních možností, nejlépe dokrmovat cévkou po prstu nebo ještě lépe cévkou u prsu. Nejlépe by Vám s tím pomohla laktační poradkyně, seznam najdete na stránkách lakt. ligy - kojení.cz.
Právě se nacházíte v období růstového spurtu, je to období, kdy miminko skokově vyžaduje více mléka a jiné složení než dosud. To trvá minimálně 3 dny, než se Vaše tělo novým požadavkům přizpůsobí. Doporučuje se navýšení kontaktu, nejlépe kůže na kůži, kojení kdykoli miminko chce a hodně odpočinku. Pomohou i bylinky- např. řecké seno, benedikt apod. K dostání v e- shopech. Lepší jsou kapsle nežli sušená bylina. Kojení se snažte udržet nejdéle, jak to jen půjde. Kojení není jen výživa, kojením se miminku naplňuje celá řada dalších velmi důležitých potřeb. Navíc každá kapka je cenná z pohledu imunity. I pár kapek mléka je pro dítě dar do života. Vaše mléko je pak lékem a dokrm ho zasytí. Přeji vše dobré Jana Dvořáková.