Syn se nechce oblékat

11.12.12

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na radu, ohledně mého sedmiletého syna, který se nerad oblíká, převlíka a vyslíka. Například si nasadí čepici, že jí má úplně naruby, i když je venku třeba zima, nenapadne ho si například zapnout sám bundu nebo si čepici spravit tak, aby mu nefoukalo na uši, to stejné je s ponožkami a takto je to se vším. Když se obléka, tak si jedny kalhoty obleče někdy až na třetí pokus, trvá mu to dlouho, nechce se mu a to u něj ještě musí stát a kontrolovat, jestli se vůbec oblékl. Všimla jsem si, že děti v jeho věku s tím už takové problémy vůbec nemají. Je na něm poznat, jak ho oblékání vyloženě nebaví. Můžete mi prosím poradit, co mám dělat, abych synovi pomohla a zároveň, abych i já nebyla z toho věčného poučování vyčerpaná a byli jsme spokojení obad dva?

Děkuji za radu. Gábina

MUDr. Radka Mudrová
21.12.12

Dobrý den.
Pokud je Váš syn jinak v pořádku, nemá potíže s jemnou ani hrubou motorikou, pak je na Vás vymyslet něco motivujícího, např. odměnu,soutěžení,.. prostě to udělat zajímavé. Můžete se poradit i v poradně dětského psychologa.
Pokud však na synovi pozorujete i jinak pohybovou nemotornost, nešikovnost, pak bych doporučila navštívit neurologa a speciálního pedagoga. Tyto potíže mohou být součástí lehké mozkové dysfunkce a vhodným nácvikem se vše zlepší.
Přeji krásné svátky
Radka Mudrová