Syn vyndal přirození na jiného chlapce

09.05.20

Dobrý den, pane doktore,

potřebuji poradit, syn 7 let vyndal přirození na 2 chlapečka a chtěl aby mu ho pohladil, chytla ho u toho chlapečkova maminka a já teď nevím, co mám dělat, mám to nějak řešit vzít syna k psychologovi? Řekl mi, že neví, proč to udělal, ale maminka toho chlapce to řekla už celé vesnici a teď se se synem nikdo nechce kamarádit, že jim to rodiče zakázali.

Děkuji za odpověď

PhDr. Václav Mertin
12.05.20

Dobrý den, jde o dvě věci. Jednak to, co udělal Váš syn. Není to nic hrozného. Děti si v tomto věku hrají na doktora, skoro je jedno, jestli s dívkou nebo klukem. Syn měl smůlu, že je chytla maminka. Nepíšete, protože asi nevíte, co druhý kluk. Možná by rád zkoušel s Vašim synem, kdyby je nechytla maminka. Svému synovi vysvětlete, že neudělal nic hrozného (pokud druhý chlapec byl ochotný hrát si s ním), jen byl v nevhodnou chvíli na nepravém místě. Myslím, že syn časem přijde n to, že holčičky jsou zajímavější. Kdybychom se nestyděli o těchto zkušenostech mluvit, možná bychom se dověděli, že podobné zkušenosti má řada dnešních dospělých. K psychologovi kvůli tomu nechoďte.
Druhá věc se týká oné maminky. Možná po vesnici vykládá i o svých osobních intimních zážitcích, takže jí to ani nepřišlo, běžní lidé si však obvykle nechávají podobné záležitosti pro sebe. Měla to říct Vám a konec.
Možná za tím je ukryt názor, že je to nenormální. Tak vězte, že je to normální.

Zdraví
Václav Mertin