Ukončení exekuce ze strany oprávněného

03.07.19

Dobrý den,

prosím o Váš názor/radu na naši situaci. Partner je oprávněným v exekučním řízení. Usnesení o nařízení exekuce nabylo právní moci 10.3.2012. Vymáhaná částka je 45.500 Kč. Doposud se nepodařilo vymoci ničeho. Povinný nic k zabavení nevlastní, bydliště má na městském úřadě. Součástí vyrozumění o dosavadním průběhu exekuce je i odstavec, že pokud oprávněný souhlasí se zastavením exekuce, nechť podá návrh na zastavení exekuce, příp. sdělí svůj souhlas se zastavením exekuce.

Prosím o informaci, jak a kdy může toto exekuční řízení skončit. Osobně si myslím, že z povinného se už nepodaří vymoci nic a přijde mi v dané situaci nesmyslné i nadále po 7 letech neúspěchu vymáhat 45,5 tis. Kč. Mám ale obavu, aby nakonec nemusel náklady exekuce nebo nějaké další náklady platit partner, když bude návrh/souhlas na ukončení exekuce podán z jeho strany. Dojde někdy k zastavení exekuce ze strany exekutora/soudu?

Moc Vám děkuji za odpověď.

Zbyněk Vorel
09.07.19

Dobrý den, je pravděpodobně, že náklady exekuce v případě zastavení pro nemajetnost bude platit oprávněný. Ale hrozně záleží jak rozhodne exekutor. Může rozhodnout i tak, že náklady nebude hradit někdo. hezký den Vorel Zbyněk

Vorel Zbyněk, specialista oddlužení osob, insvorel@seznam.cz, 775073215