Vajíčko Be Safe nebo Maxi Cosi

Anonymní
16.05.19

Dobrý den,

vybírám autosedačku pro novorozence do Subaru Impreza (2011, má isofix a chci ho využít) a nejvíce mě zaujaly značky Be Safe a Maxi Cosi. Nedaří se mi ale vyznat v jejich modelech. Poradíte mi prosím, jaký model u těchto značek zvolit? (U obou, pokud tedy není jedna výrazně lepší než druhá.)

O design mi moc nejde, spíše o bezpečnost a v případě shody pak o případné jiné užitečné vlastnosti. Chápu správně, že vajíčka přímo isofix v sobě nemají a poutají se bez základny (která na isofix je a do které se mohou zacvaknout) pouze bezpečnostními pásy, a pokračovací sedačky již isofix v sobě mají i bez základny? Jsou ty pásy srovnatelně bezpečné s isofixem?

Případně pokud máte ze zkušenosti tip na model jiné značky, budu ráda, když jej zmíníte.

Děkuji a přeji pěkný den.

Štěpán Rybníček
20.05.19

Dobrý den,
všechny autosedačky pro novorozence ( tedy vajíčka) se dají v autě připoutat pásem, některé jdou také připevnit na isofixovou základnu.
Pokud máte v autě isofix je dobré ho využít a pod vajíčko isofixovou základnu pořídit.
Pokud kupujeme vajíčko již s isofixovou základnou je dobrté pořídit rovnou tzv. modular systém, kde využijeme 1 isofixovou základnu na vajíčko a následně na další autosedačku. Tento systém nabízí i obě vámi uvedené značky, tedy Maxi-cosi i Besafe.
U Maxi-cosi je to např. základna FamilyFix na kterou nasadíte vajíčko Cabriofix a později sedačku Pearl, nebo novější základnu 3wayFix, na kterou nasadíte vajíčko Pebble Plus a další sedačku Pearl Pro i-Size . Tato novější kombinace je již podle nové normy I-Size.
Podle I-Size má modular systém i Besafe a to základnu Base modular I-Size a na ní vajíčko IZI Go Modular, a později sedačku IZI Modular.
Tyto kombinace umožňují vozit dítě v protisměru až do 18 kg, patří k nejbezpečnějším, v případě Besafe pak je ta IZI Modular sedačka jedna s největším prostorem pro nohy dítěte v protisměru.
Určitě doporučím obě značky, patří k nejlepším, ale než se rozhodne pro konkrétní model, doporučil bych si je zajet i s autem vyzkoušet do kamenné prodejny, a zjistit která z těchto sedaček má v autě příjemnější sklon a která se lépe vejde bez omezení předního sedadla.

Štěpán Rybníček
autosedacky@sez­nam.cz
http://www.autosedacky.estranky.cz/