Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Večere na noc a brzké vstávání dítěte

HanaDv se ptá 24.11.11

Dobrý den,

chtěla bych požádat o radu, jak na noční kojení. Mám desetiměsíčního syna, který je kojení a zároveň dostává příkrmy. Náš problém spočívá v tom, že syn se mi za noc i třikrát budí. Každý den většinou dostane jinou večeři například kaši z láhve (dávala jsem kaši ze lžičky, ale to nám moc večer lžičkou nechtěl, protože už byl utahaný) nebo dostává sunar, rýži na sladko, ovesné vločky. Pokud dám kaši nebo rýži, tak ho vždy dokojím, to si sám vyžádá.

Syna ukládám tak kolem 19h. A pak začne buzení a to vždy skoro ve stejnou dobu kolem 24h, pak ve 2h a v 6h a od té hodiny nespí. Myslím si, že syn nemůže mít hlad. Jestli to není zvyk a nejde odnaučit? Paní doktorka nám poradila, že mám dávat čaj, že si odvykne, ale vůbec nám to nezabírá. Je to možné, že syn má hlad?

Moc děkuji za radu.

Lenka Škovranová odpovídá 25.11.11

Dobrý den,

ne, nemyslím si, že má syn hlad. U dětí kojených je tento stav naprosto normální. Zřejmě dokud budete kojit, bude se syn takto často v noci budit. Měla jsem s dcerou stejný problém, její časté buzení se stupňovalo až na " co hodinu ", přečetla a vyzkoušela jsem co se dalo a nic nezabralo. Až v okamžiku, kdy jsem ji od kojení odstavila, začala spát celou noc až do rána. Obrňte se trpělivostí. Můžete dále zkoušet možné i nemožná, ale jsem přesvědčena, že na tom budete stejně jako já a moje dcera :-) .

Lenka Škovranová

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.