Velmi bolestivá menstruace

24.04.19

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na nějakou léčbu silné menstruace přírodní cestou.

Vždy první den mívám velmi silné bolesti, často opakovaně zvracím a mám zároveň průjem. Křeče v podbřišku se mi opakují v intervalech okolo pěti minut. Každý měsíc nejsem tento den schopná běžného života. Brzy zakončím vzdělání a půjdu do práce. Tento problém bych ráda vyřešila. Mám pocit, že už jsem vyzkoušela vše a jediné co pomáhalo, byla antikoncepce, kterou již brát nechci.

Děkuji

Mgr. Pavla Hájková
25.05.19

Dobrý den,

děkuji za dotaz.
Bylo by vyhodné více zkusit dbát na konzumaci protizánětlivé stravy (především eliminace rafinovaných cukrů a nekvalitních tuků - rafinovaných olejů, průmyslově zpracovaných potravin).

Doporučila bych také užívání extraktu z byliny ostropestřce mariánského. Ostropestřec detoxikuje a chrání játra. Pokud jsou játra zanesená toxiny, nedochází ke správnému metabolizování estrogenu, což má za následek bolestivou menstruaci a příznaky premenstruačního syndromu. Ostropestřec v kapslích najdete buď pod názvem silymarin, nebo pod anglickým názvem milk thistle.

Dalším vhodným nutričním doplňkem je pupalkový olej (evening primrose oil), nebojte se vyššího dávkování (3000 mg).

Velmi účinným pomocníkem v regulaci bolestivé menstruace je fytoterapie a byliny jako kontryhel, kalina, dioscorea, měsíček, hluchavka, řebříček. Přesné složení směsi a dávkování Vám na míru by ale měl stanovit zkušený fytoterapeut, naturopat. Proto doporučuji vyzhledat na seznamu terapeutů zde:
 https://naturopati.cz/terapeuti/

Bolestivá menstruace neustoupí ze dne na den, ale věřím, že trpělivost a aplikace výše zmíněných variant budou stejně efektivní jako užívání HAK a bez škodlivých účinků pro Vaše tělo.

Mgr. Pavla Hájková
klinická naturopatie
nutriční poradenství
fytoterapie
 www.prirozenekezdravi.cz