Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Velmi časté kojení a bolest bříška

Damis se ptá 25.07.17

Dobrý den,

dcera (25 dnů) si před několika dny začala vyžadovat kojení velmi často. Zejména dopoledne a večer. Někdy ji kojím třeba 3× za hodinu. Nebo se nakojí, půlhodinky spinká a potom zase křik a chce k prsu. Večer před delším spaním se kojí prakticky neustále s krátkými přestávkami (cca 3 hodiny) a pak spí alespoň 3 hodiny. Jiné utišení než přiložení moc nezabírá, jedině nošení, a to někdy jen na chvilku. Mléka mám hodně a někdy mám pocit, že se přepije, protože se chce prsem hlavně uklidnit, ale mléko pořád teče. Dnes na kontrole mi to doktorka samozřejmě rozmlouvala, že musí mít aspoň 2 hodiny rozestup, aby stihla vytrávit.

Dcerka přibrala za 2 týdny půl kila. Trápí ji bolesti bříška, měla jsem pocit, že časté kojení jí pomáhá, ale nevím. Kaká a pouští větry, ale pláče u toho. Kroutí se často i ve spánku. Po kojení si skoro vždy odříhne. Byla jsem přesvědčená, že dělám dobře, že ji kojím když chce, nechci ji nechat plakat nebo ji neustále nosit na rukou (kvůli bolesti zad). Po dnešní návštěvě u doktorky jsem z toho nešťastná. Nechci, aby malou tolik bolelo bříško, ani jí odpírat utišení u prsu.

Děkuji moc za odpověď

Dvořáková Jana odpovídá 26.07.17

Dobrý den,
vůbec nevidím důvod, proč z toho být nešťastná. Dcerka Vám krásně prospívá. Bolesti bříška mají téměř všechny děti a nehledala bych za tím časté kojení. Mateřské mléko se tráví velmi rychle,
proto není nutné dodržovat dvouhodinové přestávky.
Máte pravdu, že se kojením hlavně uklidňuje, ale k tomu kojení slouží. Kojení není jen pití mléka, kojením naplňujete miminku mnoho dalších potřeb, kde právě uklidnění je jedna z těch hlavních.
Výborný způsob jak dcerku uklidnit je kontakt kůže na kůži.
Když budete často mít nahaté miminko na svém nahém těle (je jedno zda při kojení nebo jindy), pomůže to dceři naladit se na své skutečné potřeby a možná pak nebude vyžadovat kojení tak často.
Velmi se za to přimlouvám, když to maminky žačnou praktikovat, často se dějí doslova zázraky. Na bolení bříška můžete použít teplé obklady, jemnou masáž bříška a chodidel, případně nějaké kapičky.
Jana Dvořáková

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.

Reklama


Reklama