Vhodné odrážedlo pro 20měsíční

47
03.08.15

Dobrý den,

chtěla bych poradit odrážedlo pro mou holčičku, má 20 měsíců a 86 cm. Je hodně živé, divoké dítě, tak nějaké stabilnější, aby si hned neublížila. Bude to její první odrážedlo, ale také bych chtěla, aby jí vydrželo i na příští rok.

Děkuji

Katka

Ing. Eva Slejšková
08.08.15

Dobrý den, paní Katko,

u odrážedel ani tak nejde o to, zda jsou stabilní, ony jsou spíše nestabilní:-), tím jak jsou jen na 2 kolech, takže hlavně vybrat takové, aby vaše dcerka měla při dosednutí na sedátko obě chodidla celá na zemi (opravdu celá, na špičkách to je špatně). Je to moc důležité pro bezpečnost, aby dobře nohama zabrzdila, aby nepřepadla, aby se cítila jistě.
Tam toho při vámi napsané výšce není ještě tolik na výběr, ale existuje několik odrážedel, která mají sedlo už docela nízko:
Puky LRM, Strider bike a možná by už stačila na TooToo I. nebo TooToo Alu (tam je sedátko od 31,5 cm - zkuste ještě dcerku přeměřit, kolik má cm od rozkroku k zemi, viz zde: http://www.eshop-rychle.cz/…-c22_0_1.htm)

Pokud myslíte vaším dotazem odstrkovadlo - tedy třeba nějaké plastové, na 3 až 4 kolech, takové ty motorky, tak stabilnější jsou ty se 4 koly, zase ale pak děti často naráží nohama do předních nebo zadních koleček. Zde mám třeba dobrou zkušenost se značkou Enduro, mají je i ve 2 velikostech, tak jí nechte někde v obchodě na to sednout, aby měla chodidla celá na zemi. Některé děti mají hodně rády Puky Wutsch (kovové se 4 koly), tam ale spíše někde vyzkoušejte, jestli nebude narážet nohama do těch koleček, ono i záleží na stylu jízdy dítěte.

Pokud máte hodně živé dítko, tak jí na dvoukolé odrážedlo určitě dávejte helmu, to nepodceňujte, u motorek - odstrkovadel to je na zvážení, já jsem jí třeba u dětí ještě nepoužívala, ale to si každý rodič posoudí sám i podle jízdy svého dítěte.

Tak přeji dobrý výběr:-)
přeji hezký den,
Eva Slejšková

Ing. Eva Slejšková
www.neobycejne.cz